11.7 C
Struga
Wednesday, July 17, 2019

Сите сомнителни потези на Катица Јанева

На 9 ноември лани, додека полицијата го бараше Груевски во својот дом за да ја отслужи затворската казна за „Тенк“, Специјалното јавно обвинителство објави...

Аналитичарите за АА: Преспанскиот договор не може да се укине, но важно е како...

Преспанскиот договор што минатата година го постигнаа владите на Грција и Северна Македонија, со кој се реши повеќедеценискиот спор за името, ќе се спроведува,...

Во Европската Унија живеат 513,5 милиони луѓе

Вкупното население од 28 земји членки на Европската Унија (ЕУ) во 2019 година достигна 513,5 милиони, пренесува Anadolu Agency (AA). Според податоците на Европскиот завод...

Трамп и Ал Тани: САД и Катар се партнери, сојузници и пријатели

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Катар е особено важен американски сојузник, јавува Anadolu Agency (AA). Катарскиот емир, шеикот Темим бин Хамад ал Тани, допатува...

Лекари во болницата во Дебар работат за само 15 000 денари без платени придонеси

Документ со кој се потврдува дека лекар во Општата болница во Дебар работи со Договор на дело за само 15 000 денари,  се појави...

Турски медиуми:Руските системи С-400 следната недела доаѓаат во Турција

Првиот дел од воената опрема и опремата во рамките на руско-турските ракетни системи С-400 ќе се натовари на руски воен авион за транспорт денес, 7...

ТУРЦИЈА НЕ ПОПУШТА: Анкара би можела да се одлучи за руските авиони, ако САД...

Ако САД одбие да ги испорача борбените авиони Ф-35 на Турција, би можела да се разгледа можноста за купување на руски ловци, пишува Блумберг, повикувајќи се на турски функционери, кои...

Одговор на санкциите: Русија повеќе не прима долари и излегува од системот SWIFT

Шефот на руската државнакомпанија за извоз на оружје, Рособоронекспорт, Александар Михеј изјави дека Русија во спроведувањето на договори за набавка на оружје ги одбива наплатите во...

ЗНМ: Рашковски дава пример како не треба да се однесува висок претставник на Владата...

Непримерениот и дрзок однос проследен со закани за тужби за клевети кон новинарите ја засенија денешната прес-конференција што ја одржа Генералниот секретар на Владата...

Путин му одговори на Елтон Џон: Да ги оставиме децата да израснат, па сами...

На вчерашната прес-конференција на рускиот претседател Владимир Путин во јапонската Осака, кој се одржа по завршувањето на самитот на Г-20, на рускиот лидер одговори...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!