-1.1 C
Struga
Saturday, March 23, 2019

(Видео) Русија и Египет потпишаа договор за купување на повеќе од 20 руски ловци...

Рускиот медиум Комерсант на 18-ти март потврди, повикувајќи се на високо позиционирани, неименувани вработени во рускиот воено-индустриски комплекс, дека договорот бил потпишан на крајот...

(Видео) Опасен удар за Боинг: Две големи катастрофи за пет месеци

Откако завчера, веднаш по полетувањето, се урна авионот "Боинг 737" MAX во сопственост на "Етиопијан ерлајнс", кога загинаа сите патници и членови на екипажот,...

А. ДУГИН: Глобализацијата и Либерализмот се на работ на колапс, ама кој и што...

Либерализмот и глобализацијата пропаднаа. Ситуацијата ме потсетува на последните години на Советскиот сојуз. Тогаш, вистинската власт сè уште беше во целост во рацете на...

Демографска зима во Европа – ОН тврди дека прв на светот ќе исчезне Балканот

Падот на наталитетот до нивото на изумирање на народи не е незапирлив феномен, а битката против овој негативен тренд може да се води низ...

ТОП ВЕСТ: Турцијa во октомври започнува со распоредување на руските системи С-400

Турскиот министер за одбрана, Хулуси Акар, изјави дека во октомври оваа година, Турција на својата територија ќе започне да ги распоредува руските против-авионски системи...

Политичка борба и Социјален инжинеринг – Смееме да гласаме откако сё е одлучено

Важните иновации, долгорочните стратегии и главните операции на социјалниот инженеринг на олигархијата се дискутираат зад затворени врати и совршена техно-бирократска изолација. После тоа, сè...

Бугарскиот премиер: Сите кои се против “Турскиот тек“ се предавници

После денешната средба со рускиот премиер Дмитриј Медведев, неговиот бугарски колега, Бојко Борисов, сите противници на рускиот гасовод "Турски тек", ги нарече предавници извести...

Читање на пораките на Иран меѓу редови – Започна Втората фаза од Исламската револуција...

Лидерот на Исламската револуција, ајатолахот Хамнеи ги предупреди иранските власти дека Европа ги лаже, наведувајќи дека "американското непријателство е очигледно, но исто така и...

САД не ги пуштаат изгладнетите и болни бегалци од калта и фекалиите на кампот...

Бегалскиот камп Рукбан, кој служи и како засолниште за терористите, под контрола е на САД во областа Ал-Танфа во Сирија. Овој џеб, кој американските...

Масовни протести во Алжир – земјата не се плаши од задоцнета “Арапска пролет“

Кандидатурата на алжирскиот претседател Абдул Азиз Бутефлике (81) за петтиот мандат по ред предизвика масовни протести во земјата. Задоцнетата "арапска пролет", која веќе ги...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!