0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

“Русија изразува загриженост заради зајакнатите активности на американската војска на Флорида“

Однапред им се извинуваме на читателите на овој апсурден наслов, ама неопходно е за да се илустрира нивото на глупостите на американските медиуми и...

На 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна во Полска, поканети сите освен Путин

Владимир Путин не e поканет во Полска на комеморативни настани посветени на 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна. Како пренесува Руското Министерство за...

САД го повикаа Бразил да го напушти БРИКС и приклучат на НАТО сојузот

Интересни вести од светот на геополитиката пристугнуваат една по друга. Денес, ова е несомнено изјавата на советникот за национална безбедност на американскиот претседател Џонсон...

Европските земји ќе работаат со Кина дури и по цена на конфликт со Вашингтон

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно отворено проговорила против американскиот претседател Доналд Трамп, овој пат поради спорот со "Huawei", ветувајќи дека ќе продолжи со бизнисот...

Ердоган оди до крај, и одлучи да му покаже на Вашингтон каде му е...

Како што објавивме претходно оваа недела, намерата на Анкара да се здобијат со руски противвоздушни ракетни системи С-400 предизвикува сериозна загриженост во Вашингтон. Ако...

(Видео) Русија и Египет потпишаа договор за купување на повеќе од 20 руски ловци...

Рускиот медиум Комерсант на 18-ти март потврди, повикувајќи се на високо позиционирани, неименувани вработени во рускиот воено-индустриски комплекс, дека договорот бил потпишан на крајот...

(Видео) Опасен удар за Боинг: Две големи катастрофи за пет месеци

Откако завчера, веднаш по полетувањето, се урна авионот "Боинг 737" MAX во сопственост на "Етиопијан ерлајнс", кога загинаа сите патници и членови на екипажот,...

А. ДУГИН: Глобализацијата и Либерализмот се на работ на колапс, ама кој и што...

Либерализмот и глобализацијата пропаднаа. Ситуацијата ме потсетува на последните години на Советскиот сојуз. Тогаш, вистинската власт сè уште беше во целост во рацете на...

Демографска зима во Европа – ОН тврди дека прв на светот ќе исчезне Балканот

Падот на наталитетот до нивото на изумирање на народи не е незапирлив феномен, а битката против овој негативен тренд може да се води низ...

ТОП ВЕСТ: Турцијa во октомври започнува со распоредување на руските системи С-400

Турскиот министер за одбрана, Хулуси Акар, изјави дека во октомври оваа година, Турција на својата територија ќе започне да ги распоредува руските против-авионски системи...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!