0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Венецуела своето злато наместо во Швајцарија го рафинира во Турција

Министерот за рударство на Венецуела Виктор Кано истакна дека венецуелската Централна банка рафинирањето на златото кое што поради меѓународните санкции кои што се спроведуваат...

Каква е судбината на американскиот долар? – Турција и Германија го следат примерот на...

Русија од своите резерви речиси целосно ги отстрани американските обврзници. За два месеци Москва продала огромна сума на обврзници во вредност од 81 милијарди...

Турската лира се зајакна на ниво пред големиот пад – Во критичен момент реагира...

Изгледа дека интервенцијата на Народната банка на Турција и објавените мерки на Ердоган и неговата влада ја стабилизираа турската валута и денес девизниот курс...

Британски весник повика на соборување на Ердоган

Британскиот весник "The Guardian", пред утрешните избори во Турција, објави дека претседателот на земјата, Реџеп Тајип Ердоган, "претставува закана за Турција и за светот",...

Haaretz: “Ти благодарам мајко Русијо што на Израел му покажа до каде се границите...

Во последниве години Израел "излезе од контрола", постојано патролирајќи по либанскиот воздушен простор и бомбардирајќи го подраќјето на Сирија, пишува дописникот Хаарец Гидеон Леви. Русија, која...

Срамот на Иванов: Од браќа земјаци и мили комшии, до мртов Шиптар

Срамот на Мечкин камен, на пославата на двата Илиндена, му припаѓа на претседателот Иванов, со неговиот хушкачки говор, потпалувачки говор кој охрабрува поделби, раздор,...

САД шокирани – Кина го презеде Израелското пристаниште Хаифа

Израелскиот весник Хаарец објави вест што предизвика аларм во Пентагон. Имено, Израел клучевите на своето најголемо пристаниште му го дава на Кина, а американската морнарица...

ТРАМП ЌЕ ПАДНЕ ВО НАРЕДНИТЕ 11 НЕДЕЛИ ? Ќе се соочи си предавство на...

Според пишувањето на Вашингтон Пост, Трамп го очекуваТ бројни предизвици, меѓу кои и првиот опасен предизвик - случајот против неговиот поранешен адвокат, Мајкл Коен. Федералните...

Hürriyet: Влијателни муслимански научници повикаа на напуштање на американскиот долар

Вчера во Турција започна конференција на муслимански научници, каде што д-р. Али Карадаи, генерален секретар на Светската асоцијација на муслимански научници, повика на напуштање...

ЦЕЛИОТ СВЕТ ГО ОЧЕКУВА РАСПЛЕТОТ НА СИТУАЦИЈАТА ВО ИДЛИБ: Турција префрлува воена техника на...

Турција се спротивставува на воената операција во Идлиб, стравувајќи од нов бран бегалци кои ќе се упатат кон нејзините граници во случај на сириска...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!