0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

АСАД: Кога терористи ќе го нападнат Запад, тоа е тероризам, а кога ќе не...

Сирискиот претседател вчера на одржал говор кој бил емитуван на државната телевизија. Тој во говорот се осврнал на улогата на Западот во борбата против...

Претходница на 3-та светска војна: Ердоган со воени трупи против Асад влегува во Сирија

На денешната вонредна седница на НАТО пактот повикана од страна на Турција, воената организација му даде “политичка подршка на Турција во борбата против милитантите...

Харис Силајѓиќ именуван за советник на претседателот Ердоган

Харис Силајџиќ поставен е за член на канцеларијата на претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган. На Силајџиќ турскиот претседател и службено го именува за свој...

Финска бара излегување од Еврозоната, и не сака геј бракови во својата земја!

Предлогот за одржување на референдум за излегување на Финска од о еврозоната за само неколку денови го подржале 26 илјади граѓани на ова земја. Авторот...

Поранешните републики на СФРЈ ќе мора на Застава Крагуевац да и платат десеттина милиони...

Надлежниот првостепен суд во Љубљана донел пресуда според која Словенија на Крагуевачката Група Застава возиила, на име незаконски узурпиран имот мора да и исплати...

Мехмет Гормез : ОН во војната во БиХ го изгуби угледот и довербата.

Претседателот на Управата за верски работи на Република Турција Мехмет Гормез истакнал дека Обединетите Нации во текот на војната во Босна и Херцеговина го...

Светски медиуми: Вучич не е нападнат, туку истеран од комеморацијата во Сребреница

За разлика од српските режимски медиуми кои во своите натписи истакнаа голем број на лаги, светските медиуми за настаните во Сребреница пренесуваат само воглавном...

Фронтален напад на Србија и Република Српска: ЕУ усвои Резолуција според која злочинот во...

Пратениците на Европскиот парламент усвоија Резолуција за Сребреница со која остро се осудува слочинот во Сребреница. Во реозлуцијата злочинот во Сребреница, во рамките со пресудите...

Кинкел за ДВ: Во Сребреница потфрливме сите

„Ние имавме одговорност, јас имав одговорност. Во моите очи потфрлија ОН, НАТО, ЕУ, потфрлив јас“, вели во интервју за Дојче веле Клаус Кинкел, поранешен...

Шамар за Русија и Србија: Американскиот Конгрес едногласно ја усвои резолуцијата за Сребреница

Претседателскиот дом на Конгресот на САД едногласно ја усвои Реозлуцијата за Сребреница според која злосторството од јули 1995 година, се дефинирака како геноцид. Резолуцијата ги...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!