-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

Ајатолах Хамнеи: “Американците не се луди, тие се првокласни идиоти“

Додека американскиот државен секретар Мајк Помпео беше во обиколка на Блискиот Исток за да го промовира цврстиот став на Белата куќа кон Иран, врховниот...

И Сирија им беше домаќин на европските бегалци

Сирија беше една од земјите на Блискиот Исток која во периодот на Втората светска Војна им беше домаќин на бегалците од Европа, што претставува...

Британската војска ќе урива дел од куќата на Сргеј Скрипал во Солсбери

Иако е во многу добра состојба, покривот на куќата и гаражата на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипала во Солсбери ќе бидат уништени, а работите...

ТОП ВЕСТ: Иран и Индија се откажаа од доларот и еврото при плаќање во...

Индиските рафинерии почнаа да купуваат иранска нафта исклучиво за индиски рупии поради санкциите на САД против Техеран. Најголемите вести од светот на енергијата вчера дојдоа...

НЕТАНЈАХУ: Митотo без пари, е исто како фудбал без Меси

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху,против кого полицијата препорача да се подигне обвинение во три случаи на корупција, исмеан бил откако на Instagram напишал дека мито...

Израел на име “историска неправда“ од Арапските земји и Иран бара одштета од 250...

По само неколку децении, со благослов на британската круна и повикувајќи се на "историското право од светите книги", окупираа и етнички очистија преку 20.000...

Ердоганов “шамар“ за Трамп: Турскиот лидер одби да го прими неговиот советник за национална...

Советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, Џон Болтон, кој пристигна денеска во Турција, како дел од делегацијата предводена од државниот секретар...

“Звучниот напад“ на американската амбасада во Хавана не го спроведиле комунисти, туку штурци

Иако не сме известувале за ова, многу е веројатно дека многумина се сеќаваат на наводниот "звучен напад" што го претрпеа американските дипломати и вработените...

Трамп се предомисли за американските трупи во Сирија: “ Не реков дека тоа ќе...

Спротивно на претходните ветувања, САД нема да брзаат со повлекување на војниците од Сирија. Тоа речиси истовремено го изјави американскиот претседател Доналд Трамп и...

Мексико и Куба и официјално го одбија барањето на “Групата од Лима“ за одстранување...

Таканаречената "Групација од Лима Лима на 4-ти јануари побара од претседателот на Венецуела Николас Мадуро, кој беше повторно избран на таа функција на 20...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!