17 C
Struga
четврток, септември 20, 2018

Ердоган: „Нема криза во Турција, сето тоа се манипулации“

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денес изјави дека не постои криза во Турција и дека сè што се случува во земјата е манипулација, јавува...

Путин и Ердоган ја кројат судбината на Сирија, договорија демилитаризирана зона, и заедничко турско-руско...

Рускиот и турскиот претседател Владимир Путин и Реџеп Тајип Ердоган денеска во рускиот град Сочи договорија создавање демилитаризирана зона во сириската провинција Идлиб, меѓу...

Ердоган и Путин се состанаа во Сочи

Претседателите на Турција и Русија Реџеп Тајип Ердоган и Владимир Путин се состанаа денеска во Сочи каде ќе ги разгледаат билатералните односи и ситуацијата во...

Турскиот претседател Ердоган во посета на Руската Федерација

АНКАРА (АА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, утре ќе престојува во еднодневна работна посета на рускиот град Сочи, пренесува Anadolu Agency (AA). Од прес-службата...

„Оние кои убијците ги прогласуваат за херои, не можат да ни држат лекции”

БАКУ (AA) - Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган, кој престојува во посета на Азербејџан, изјави дека за поправање на односите со Ерменија...

ОД ЕМИРОТ НА КАТАР НАЈСКАПИОТ ПРИВАТЕН АВИОН ПОДАРОК ЗА ЕРДОГАН

Анкара - Катарскиот емир, шеикот Тамим бин Хамад ал Тани, му подари на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган авион "боинг 747-8". Тоа е еден од...

СРЕДБА ПУТИН И КСИ ЏИНПИНГ : Кинескиот претседател сака заеднички отпор на протекционизмот на...

Во текот на вчерашниот ден во Владивосток, на маргините на економскиот самит, рускиот претседател Владимир Путин се состанал со кинескиот претседател Кси Џинпинг. За...

Ердоган ја повика меѓународната заедница да ја спречи офанзивата врз Идлиб

АНКАРА (АА) - Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вчера ја повика меѓународната заедница да биде свесна за својата одговорност во Сирија поради нападот кој...

Утре (понеделник) ни доаѓа новата Хиџретска 1440 година

Неизмерната благодарност му припаѓа на Возвишениот Аллах, Господар и Створител на сите светови, Милостив, Семилостен, Владетел на Судниот ден и нека е Аллаховиот благослов...

Објавени видео снимки од големите руски воени вежби на медитеранот

Руската армија одржа големи воени вежби во близина на сирискиот брег, вклучувајќи ги и морнарицата и воздухопловните сили. Воените вежби, кои вклучувале и истоварување...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Содржината е заштитена !!