0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Турски синџир на пекарници бара брендирање на производите за извоз

Абдула Кавукџу, извршниот директор на „Simit Sarayi“, истакна дека турските фирми да постават систем кој може да доставува стока произведена во Турција директно до...

Ердоган: Ќе отвореме нови работни места во Турција и Босна

(Дубаи - Портал) - Во своето обраќање пред гласачите на митингот во Истанбул, претседателот Реџеп Тајип Ердоган најави неколку проекти за отварање нови работни...

Ердоган на голем митинг во Истанбул: Нашата валута е лирата, и ние ќе се...

Во Истанбул се одржува голем предизборен митинг на Народната алијанса која ја предводат владејачката Партија за правда и развој (АК Партија) и Партијата на...

Турската добротворна организација испрати помош во храна на Газа

Турската добротворна организација испрати помош во храна на Газа (Дубаи - Портал) - Здружението Садакаташи испрати домати, краставици, компири, кромид, пиперки и пилешко месо за...

Бурџ Халифа на многу посебен начин и се заблагодари на премиерката на Нов Зеланд

(Дубаи - Портал) - Дубаи му оддаде почит на премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, прикажувајќи ја нејзината слика за највисоката зграда во светот,...

Земја во која граѓаните можат да ги остават отклучени автомобилите

(Дубаи - Портал) - Сингапур е една од најбезбедните земји во светот. Всушност, овој град-држава во Југоисточна Азија неодамна беше прогласен за најбезбедно место...

Големи казни за оние што се обидоа да го убијат Претседателот Ердоган

(Дубаи - Портал) - Турскиот Врховен суд ги потврди долгите затворски казни за тимот што учествуваа во заговор за убиство против претседателот за време...

Прекрасни висорамнини во Турција кои дефинитивно мора да ги видете

Yayla (Јајла) е турски збор за висорамнини, алпски езерца и планини. Но, во Турција, тие се многу повеќе од висорамнини, Јајлa во суштина представува начин...

Собранието на Косово усвои Резолуција со која се забрануваат сите видови игри на среќа

Вонредната седница е одржана на барање на 49 опозициски пратеници, кои дискусијата за функционирањето на игрите на среќа ја побараа откако во краток период...

Успешна приказна која не познава граници

(Дубаи - Портал) - Емре Вурал, и покрај тоа што е физички хендикепиран од самото раѓање, никогаш не се откажа од животот, но со...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!