0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

САД на Пакистан му укина дополнителни 300 милини долари воена помош во време на...

САД укинаа дополнителни 300 милиони долари воена помош за Пакистан, а новиот пакистански министер за надворешни работи, Шах Мехмуд Куреши, изјавил дека ќе разговара...

МО на Турција: Ги отфрламе неоснованите и невистинити клевети на Нетанјаху

Министерството за одбрана на Република Турција ги отфрли клеветите на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на сметка на турската војска, нагласувајќи дека тие се неумесни,...

Реакција на ЗНМ: Изборот на директорот на Академијата за судии и обвинители да биде...

Здружението на новинарите на Македонија е сериозно загрижено што Академијата за судии и јавни обвинители нема да дозволи присуство на новинари на следната седницата...

Ердоган: „Правата на Турција во регионот не може да бидат узурпирани“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес изјави дека Турција никогаш нема да дозволи нејзините права во регионот да бидат узурпирани од другите земји, јавува...

Варанк: „На Антарктикот ја основавме нашата привремена научна база“

„Имаме проект за научна база на Антарктикот. Овој проект е проект произлезен преку визионерското политичко разбирање на нашиот претседател (Реџеп Таип Ердоган). Нашите научници...

Грчкиот Парламент со 153 гласа „за“ го ратификува Договорот од Преспа

рчкиот Парламент со гласа 153 гласа „за“, еден воздржан и 146 „против“ го усвои Договорот што премиерите на двете држави Зоран Заев и Алексис...

Пораз на терористичката организција „ФЕТО“. Весникот Заман заминува во историја

(Дубаи-Портал)На официјалната страна на Заман - Северна Македонија, вчера објавија дека ова се последните денови од печатењето на весникот на територијата на Северна Македонија....

Атентат во Иран : Претседателот Рохани ги обвини САД и сојузниците и вети “страотен“...

Иранскиот претседател Хасан Рохани вети "страотен" одговор на Иран во врска со атентатот на воената парада во југозападниот дел на земјата, каде што најмалку...

ЖЕНА КОЈА СО ТЕЗГА ГО ПРЕВРНА СВЕТОТ: Хамди, ја покренав Арапската пролет, а сега...

Пред пет години, Фаида Хамди како пазарен инспектор запленила една тезга во Ѕунис. Никој и не можел да претпостави какви ќе бидат последиците од...

Утре првата средба Ердоган – Путин во 2019 година

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и неговиот руски колега Владимир Путин утре треба да го одржат својот прв тет-а-тет состанок во 2019 година, пишува...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!