21 C
Struga
недела, јули 22, 2018

(Видео) Од традиционалниот Бајрамски концерт на Кичевчани.

Како и секоја година, после завршувањето на рамазанските пости, Кичевчани, како во претходните така и оваа година ја продолжуваат традицијата на оддржување на познатиот...

КИЦА: Културниот центар “Реџеп Тајип Ердоган“ предизвик за архитектите

Во рамките на проектот на здружението Хајат - Кичево, проект кој се однесува на изградбата на Културниот центар “Реџеп Тајип Ердоган“, имавме можност да...

(Видео/Фото) Од посетата на Подгоречка планина и ранчот на Шабан Адемоски

Како што велат, “секое годишно време си има своја убавина “ а таквата убавина најмногу се отсликува во природата и она што таа го опкружува. Имајќи...

Видео репортажен проект на Дубаи Портал (ДТВ): “СЛОВЕНИЈА ОДБЛИСКУ“ (Фото/Видео)

Врз основа предвидениот проект ( Словенија Одблиску ) на Дубаи Интернет ТВ (Дубаи Портал), посветена на градовите на Словенија каде биле концентрирани поголем број...

(Видео/Фото) “Стариот дом“ : Спомен, негрижа и потенцијална опасност

Повеќето жители на населба Подгорци, сигурно се сеќаваат на важноста и улогата на овој објект, ако се погледне низ неговата историја од кога се...

(Фото+Видео ) МО СДСМ-Подгорци: Од учеството на Граѓанскиот марш 11 Октомври: Борбата продолжува, гласот...

  Почитувани ! Како  МО СДСМ - Подгорци , посебна чест и задоволство ни беше да бидеме дел од еден ваков настан, настан  кој ќе биде...

Ќе биде… Победата е тука, само треба трпение и заедништво… (Масовен протест на Шарената...

Ќе биде... Победата е тука, само треба трпение и заедништво... Вака ни изјави 76 годишниот Милован, кој ете и тој решил да му се придружи...

(Видео+Фото) Од 16-та традиционална посета на исламските верски институции и културно историски споменици во...

Во рамките на традиционалната посета на верските институции, како и културно историски споменици, во Р. Македонија и оваа година во организација на Џамискиот Одбор...

За Хуманоста пред се, и кога треба да се помогне.

Имајќи ја во предвид новата активност на хуманитарните волонтери на населба Лабуништа, имавме кратка можност да се запознаеме и накратко поразговараме со дел од...

(Видео) Од Јубилејните 10 години на Партијата за Европска Иднина ( ПЕИ)

  По повод Јубилејните десет (10)години од постоењето на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) на Македонската политичка сцена, во саботата 26.12.2015 год. во просториите на...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Содржината е заштитена !!