Category: ЕМИРАТИ

maktum zajed

МЕГА ПЛАН НА ВЛАДЕТЕЛОТ НА ДУБАИ: Развој на вештачката интелигенција како национален интерес

Владетелот на Дубаи шеикот Мохаммед бин Рашид ал Мактум и престолонаследникот на ОАЕ шеикот...

zaev

ДУБАИ: Мохаммед нареди испраќање на уште три хуманитарни пратки за Рохинџа муслиманите

Дубаи: Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател и премиер на...

leteci-motor

(Видео) ВИЗИЈАТА НА ДУБАИ: Полицијата во Дубаи одсега и на “летечки мотори“

Ова возило, кое носи назив “Шкорпион“, а го произведе руската компанија Hoversurf, има четири...

тесла-дубаи

(Видео) Визијата на ДУБАИ: Тесла такси-Иднина пред вратите

Кога следниот пат ќе изнајмете автомобил преку такси служба во Дубаи, обрнете внимание на...

1507626001.2pqYqcU2A98Qw9YM

ДУБАИ: Повторно први. Смарт револуција. Пасошка контрола за 15 секунди

На аеродромоте во Дубаи на патниците ќе им биде овозможено да ја поминат пасошката контрола...

pomosseika

(Видео) Глобалната хуманитарна кампања “Шеика Фатима” завршува со работа во Судан

КАРТУМ, 12 октомври, 2017 година (WAM) – Глобалната хуманитарна кампања Шеика Фатима ја заврши...

дубаи=вежба

ДУБАИ: За 4 минути евакуирани 1.000 лица од трговскиот центар Наиф

Општина Дубаи неодамна спроведе вежба за евакуација на маркет-центарот Наиф, каде што 1.000...

AR-171009724.jpg&MaxW=780&imageVersion=16by9&NCS_modified=20171003144657

ДУБАИ: Шеикот Мохаммед, нареди отварање на воздушен мост за хуманитарна помош за рохинџиите

ДУБАИ. 03.октомври 2017 (WAM).Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум,...

2

(Фото) WAM: Авио групацијата Етихад донираше школска опрема за сириски деца-бегалци

АБУ ДАБИ, 28 септември, 2017 година (WAM) – Авиокомпанијата Etihad Aviation Group (ЕАГ) донираше школска...

али

(WAM) Тешко повреденото детенце Али, после шест часа операција во ОАЕ повторно зачекори

ШАРЈАХ-ОАЕ, 29 септември, 2017 (WAM): Шестгодишното момче Али претрпе оперативна операција на...

1001721-994174159

(Arabnews) ДУБАИ: “ Принцот Хамдан го изврши првиот лет на беспилотно авио такси

ДУБАИ: Престолонаследникот на Дубаи, Шеик Хамдан, присуствуваше на првиот лет на првото...

ерц-јемен

ОАЕ реконструира и повторно отвори четири нови училишта во Шабва, Јемен

ШАБВА, 21 септември, 2017 година (WAM) – Четири училишта во регионот на Шабва во Јемен повторно...

20170917MHC3003739

(Фото/Видео) (WAM) ДУБАИ: Отворен најдобриот младински центар на светот

ДУБАИ, 18 септември 2017 година (WAM) – потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, неговото...

36047228304303

(Фото-Видео) Црвената полумесечина на Емиратите започна со дистрибуција на школска опрема во ослободените подрачја на Јемен

ХАДРАМАУТ, 18 септември 2017 година (WAM) – Црвената полумесечина на Емирати, ЕРЦ, вчера ги...

BIN RASHID

(WAM) Шеикот Мохамед бин Рашид испорача итна помош за Рохинџа муслиманите во Мијанмар

ДУБАИ, 12.септември,2017 (WAM), Додека вооружените судири се интензивираа во државата Ракхине во...

26098589609160

(WAM-ФОТО) “Dubai Cares“ дистрибуира 50.000 школски комплети за Сириските деца во Јордан

ДУБАИ, 11 септември, 2017 година (WAM) – Како дел од иницијативата “Назад во училиште”,...

ERCSHIP

(WAM) Брод на Црвената полумесечина на Емиратите со медицински лекови пристигна во Јемен

АДЕН, 11 септември, 2017 година (WAM) – Во пристаништето Аден – Јемен пристигна бродот на ...

11953037154806

(WAM) Фото: Мохамед бин Рашид во посета на училиштата во Дубаи, по повод новата учебна година

ДУБАИ, 10 септември 2017 година (WAM) – Со оглед на тоа што стотици илјади ученици низ...

medium-3249221595970

(WAM) Црвената полумесечина на Емиратите обезбеди помош за муслиманите во Мијанмар

АБУ ДАБИ, 9 септември, 2017 (WAM) – Во согласност со директивите на претседателот Неговото...

Untitled

(Видео) Делови на Емиратите, Раш Ал Хаима, Фуџиира и Шарџа зафатени од пороен дожд

Нестабилните временски услови ќе продолжат до недела Како што и во изминатите денови беше...

2592635285786

(WAM) ОАЕ: Human Appeal International дистрибуира вода и сок за градежните работници во Ajman

АЏМАН, 7 септември, 2017 г. (WAM) – Human Appeal International, HAI, во емиратот  Аџман започна хуманитарна...

3009925788

(WAM) Фото: Црвената полумесечина на Емиратите испрати 30.000 пакети хуманитарна помош во Јемен

МУКАЛЛА, 6 септември, 2017 г. (WAM) -  Црвената полумесечина на Емиратите , РКЕ испрати товарен...

2664234400

ДУБАИ: 95,3 проценти од жителите на Дубаи се чувствуваат сигурни, а 97,8 проценти имаат доверба во полицискиот интегритет

ДУБАИ, 4 септември 2017 год (WAM) -  95,3 проценти од жителите на Дубаи се чувствуваат сигурни,...

z

(Фото) ЕМИРАТИ: Црвената полумесечина отвори Здравствен центар во АЛ МУКАЛА (Јемен)

АЛ МУКАЛА 3 септември 2017 година (WAM) – Црвената полумесечина на Емирати, ЕРЦ, вчера и...

construction_workers

Зошто за работниците Емиратите представуваат топ дестинација

Обединетите Арапски Емирати станаа водечка дестинација во регионот GCC за индиски мигранти...

4

(Фото) ЕМИРАТИ: Честитки по повод Курбан Бајрам

АБУ ДАБИ, 1 септември, 2017 (WAM) – Високите  членови на Советот и Владетели на Емиратите вчера...

%d bloggers like this: