0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Најскапиот автомобил на светот „Бугати“ продаден за 16,7 милиони евра

Најскапиот автомобил во историјата на луксузните спортски модели на „Бугати“ („Bugatti“) е продаден за 16,7 милиони евра, јавува Anadolu Agency (AA). Kupe Voiture Noire (Црн...

Жена патник го врати авионот да си го земе бебето заборавено на аеродромот

Авионот, кој летал од саудискиот град Џеда кон Куала Лумпур, главниот град на Малезија, се врати назад во Џеда, поради тоа што жена патник...

Забрана за рекламирање на „џанк фуд“ во Турција од 1 јуни

Турција го забрани рекламирањето на прехранбени производи што спаѓаат во категоријата „џанк фуд“ како и воведување на промотивни подароци во слични продукти како, на...

Почина Лук Пери, ѕвездата од Беверли Хилс 90210 и Ривердејл

Американскиот филмски и телевизиски глумец Лук Пери, најпознат по улогата на Дилан во серијата „Беверли Хилс 90210“, почина откако доживеа тежок мозочен удар во...

Keur Mbonatt Yi – Село во Сенегал кое им припаѓа само на желките

Името „Keur Mbonatt Yi“, според локалниот јазик во Сенегал значи ‘село на желки’ и претставува природен резерват, во кој живеат околу 250 желки чиј...

Во четврток настапува Lejletu-r-regaib или Ноќ на желбите

Управата за верски работи при Ријасетот на Исламската заедница во Босна и Херцеговина ги информира верниците дека по таквимот на Ријасетот на Исламската заедница...

Турска фирма произведува дизел-мотори кои штедат гориво

Турска компанија изработува и извезува дизел-мотори со кои се штеди гориво по цена со која ги победи своите конкуренти, пишува Anadolu Agency (AA). Дизел-моторот со...

(Видео) Мини кравите се повеќе барани: Малку јадат, а даваат многу млеко

Стандардниот добиток тежи повеќе од 450 килограми, бара големи површини за пасишта и може да јаде повеќе од еден тон дополнителни храна годишно. Ова...

(Видео) Грабежи на продавници во текот на протестите во Франција

И, додека најголемиот дел од припадниците на “жолтите елеци“ протестираа ширум франција, особено во главиот град, Париз каде полицијата се судри со припадниците на...

Судот на правдата: Велика Британија сѐ уште може да се откаже од Брегзит

Велика Британија може еднострано да се повлече во однос на членот на кој се повика за да ја напушти ЕУ, без одобрение од Унијата,...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!