8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

АМЕРИКАНСКИ СЕНАТОР И` СЕ ЗАКАНИ НА ТУРЦИЈА: Ќе има последици доколку го купите С-400

Сенаторот на демократите Џек Рид и` се закани на Турција, дека доколку ги набави руските ракетни системи С-400, по нејзината соработка со САД во...

(Фото) Ширинче:Место кое стана популарно заради апокалипса

Ширинче е мал туристички град, недалеку од Измир во Турција, кој до 2012 година беше речиси непознат. Сепак, ова значително се промени по статијата...

Американскиот претседател не ја знае разликата помеѓу Балтикот и Балканот

Американскиот претседател Доналд Трамп, не ја знае разликата меѓу Балтикот и Балканот. Според "Ле монд" а пренесува index.hr, Трамп во април се состанал со лидерите...

Муслиманите во Европа неспокојни по крвавите напади во Парис

Сите имами од странско потекло кои ја разгоруваа омразата, под итно ќе бидат протерани од Франција Муслиманите во Европа, особено во Франција неспокојни по крвавите...

Путин и Саудискиот крал Салман, разговарале по телефон, Путин поканет да ја посети Саудиска...

Рускиот претседател Владимир Путин и саудискиот крал Салман бин Абдулазиз разговараа по телефон во четвртокот вечерта, соопшти Кремљ. Во соопштението се наведува дека двајцата лидери разговарале за случајот...

Промовирана книгата „Мислителот и државник Алија Изетбеговиќ“

СКОПЈЕ (АА) - Во Даутпашиниот амам во Старата скопска чаршија денеска се одржа промоција на книгата „Мислителот и државник Алија Изетбеговиќ“ од авторите Фикрет...

Кампања за поддршка на турската лира во Мароко

Наспроти шпекулативниот напад врз турската економија, во Мароко започна кампања за поддршка на турската лира и бојкот на американските производи. По одлуката на американската администрација...

Ставрески ја кочи исплатата на парите за породилно, социјална помош, родителски дотаток и други...

Изјава за медиуми Фросина Ременски, министерка за труд и социјална политика, во оставка Скопје, 25.04.2016 Почитувани граѓани, Eве до каде одат лицемерните политики на Груевски и неговиот...

Ердоган на џеназе намаз на убиената жена и бебе : Уште еднаш го видовме...

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вчера присуствувал на џеназето на Нурчан Каракаје Nurcan (25) и нејзиното 11-месечно бебе Мустафа Бедиран, кои загинаа во завчерашниот...

Лидерот на Хамас поканет на посета во Москва

Хамас соопшти дека нивниот протеран лидер бил поканет да ја посети Москва. Во соопштението на Хамас вели дека поканата била направена кога нивниот лидер...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!