8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Пронајден остаток на авион полн со голем број на костури: Дали конечно е пронајден...

Остаток од авион кој асодржи голем број на костури (скелети) како и нацртано малезиско знаме пронајден е на еден зафрлен дел на филипински остров,...

Мекејн: “Драги мои Американци, ова е трагедија, Русија ни ја зема нафтата од Блискиот...

Ова е трагедија драги мои Американци - трагедија што дотуркавме до тука“, порачал претседателот на Комитетот на Сенатот на САД за вооружување, коментирајќи го...

Давутоглу: Без оглед на сѐ, Турција ќе биде очистена од тероризмот.

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу вечерва порачал во Анкара дека Турција “ без оглед на сѐ ќе биде очистена од терористите“. “И брдата ќе бидат очистени...

Ципрас поднесе оставка, Грција оди на предвремени избори

Грчкиот премиер Алексис Ципрас му ја предаде својата лична оставка и оставката на својата влада на претседателот Прокопис Павлопулос Грчкиот премиер Алексис Ципрас во своето...

Лидерот на Хамас поканет на посета во Москва

Хамас соопшти дека нивниот протеран лидер бил поканет да ја посети Москва. Во соопштението на Хамас вели дека поканата била направена кога нивниот лидер...

Харис Силајѓиќ именуван за советник на претседателот Ердоган

Харис Силајџиќ поставен е за член на канцеларијата на претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган. На Силајџиќ турскиот претседател и службено го именува за свој...

Заради ова изјава се стресе цел регион: Република српска настана на геноцид и етничко...

Во пресрет на одбележувањето на годишницата од геноцидот во Сребреница 11.јули, српскиот политичар Чедомор Јованович дал интересна изјава. Јовановиќ, зборувајќи на собир на својата партија...

Ердоган ја нападна и Америка: “Прво очистете ги дамките од Вашата историја!“

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денесе ги нападна и обвини лидерите на четири земји кои масовниот злочин на Османлиските Турциј над Ерменците во...

Газпром и се закани на Европа: Ќе останете без гас, доколку се обидете да...

Ова е прв пат да рускиот гасен гигант отворено да најавува евентуално прекинување на испораката на гас. Гаспром се закани дека во целост ќе ја...

Трендот против доларот на САД продолжува. Турција и Иран се договорија за тргување со...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека Анкара и Техеран се договорија дека ќе тргуваат во сопствените национални валути. Информацијата денес тој ја потврди...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!