Category: Балкан и Свет

Нов скандал со храна: Свинско месо во швајцарските и германски кебапи

Лаборатории во Германија и Швајцарија открија дека во кебапи, кои главно ги јадат муслимани,...

Хрватска негира дека ги вооружува сириските бунтовници

Хрватска ниту продава, ниту донира оружје за сириските бунтовници. соопштија денеска...

Израелската полиција ранила 94 Палестинци

Во конфликтите со израелските безбедносни сили на Западниот брег во петокот се ранети 94...

Пентагон ја приземји целата флота на Ф-35 поради дефект на моторот

Пентагон синоќа соопшти дека ја приземјува целата флота Ф-35 ловци, откако е утврдено дека...

Средба на турскиот премиер Таип Ердоган со Унгарката која преминала во ислам

На турскиот премиер Таип Ердоган во Унгарија му беше подарен Куран со превод на унгарски...

(ФОТО+ВИДЕО) Измерени рекордни минус 71 степен на Сибир

Во најладното населено место на светот, селото Ојмјакон во Источен Сибир во Русија...

Нов закон за имигрантите во САД

Секој илегален имигрант кој ќе успее да прстојува во САД осум години, доколку не биде фатен,...

Турција сака во ЕУ, но не го сака еврото

И покрај засиленото разочарување од долгогодишнтие преговори за прашањето за влез на...

Започна војна за имотот на Тито

Доколку Србија инсистира да заземе дел од приватното наследство на некогашниот претседател...

Тројна средба меѓу Ѓул, Мурси и Ахмединеџад во Каиро

Претседателот на Турција Абдуллах Ѓул, египетскиот претседател Мухамед Мурси и иранскиот...

Во Грција и Италија најмногу се работи „на црно“ меѓу земјите од ЕУ

Според податоците на германскиот Институт за економски надзор (ИАВ), најзастапена практика...

Ахмадинеџад: Иран е подготвен да го уништи Израел

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад се закани дека Иран е подготвен да го уништи...

Медведев ја оштетил Русија за 20 милијарди долари

Филм на напознат автор кој што мистериозно се појави на интернет, го обвинува рускиот...

Совет на ОН: Израел да се повлече од окупираните палестински територии

Вчера во Женева, Советот за човекови права на Обединетите нации упати повик до Израел да ги...

Египет: Ел – Азхар нуди решение за кризата

Раскараните египетски политичари се одрекоа од насилството во четвртокот, откако беа...

%d bloggers like this: