8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Преку воздушниот мост од Емиратите до Јордан , пристигна и третиот авион со 58...

ДУБАИ, 13 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател и премиер на Обединетите Арапски Емирати и Владетел...

Мохамед бин Рашид нареди итен воздушен мост за помагaње на жртвите на поплавите во...

ДУБАИ, 12 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество шеикот Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, во неделата нареди...

ВАМ: Припадниците на шиитската милиција – Хути уништија болница во Ходеидах-Јемен

Ходеида, 13 ноември, 2018 година (ВАМ) - Припадниците на иранските милиции - Хути ја запалија и бомбардираа болницата "22 мај" во Ходиида. https://youtu.be/_pjxbwAhzKQ Милициите ја нападнале...

Обединетите Арапски Емирати со поддршка за загрозените ученици во Јужна Африка

ПРЕТОРИЈА, 8 ноември 2018 година (ВАМ) - Амбасадата на Обединетите Арапски Емирати во Преторија обезбеди поддршка за кампањата "1 милион школски чевли", која е...

(Видео) Големо добредојде за Хабиб и во Обединетите Арапски Емирати

Фудбалскиот клуб Ал Вахда, во четвртокот го пречека шампионот на УФК, Хабиб Нурмагомедов, на нивниот стадион "Ал Нахјан" во главниот град на ОАЕ. Во текот...

(Видео) Мохаммед бин Рашид го прими потпредседателот на Гана

ДУБАИ, 5 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, денес го прими...

Емиратите со уште едно медицинско достигнување: Девет годишно девојче стана прво дете кое со...

ДУБАИ, 4 ноември, 2018 година (WAM) - Деветгодишниот Бана Низар Хасан од Судан стана првото дете што добива трансплантација на бубрег во Дубаи. Операцијата беше...

ОАЕ го прославува денот на знамето : Мохамед бин Рашид го подигна знамето на...

Неговото височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, денеска ги започна прославите на Денот на знамето, подигајќи го...

ДЕМОГРАФСКА СЛИКА НА ДУБАИ: Бројки кои ќе ве изненадат

Бројот на жители на Дубаи во првите три четвртини од 2018 година е зголемен за 7,7 отсто во споредба со претходната календарска година и...

ЕРЦ дистрибуира помош во храна во Тарим, Јемен

Тарим, Јемен, 31 октомври, 2018 година (ВАМ) - Црвената полумесечина од Емиратите, ЕРЦ, дистрибуира помош во храна во Тарим во јужниот дел на Хадрамут,...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!