8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Мохамед бин Рашид нареди итен воздушен мост за помагaње на жртвите на поплавите во...

ДУБАИ, 12 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество шеикот Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, во неделата нареди...

ДЕМОГРАФСКА СЛИКА НА ДУБАИ: Бројки кои ќе ве изненадат

Бројот на жители на Дубаи во првите три четвртини од 2018 година е зголемен за 7,7 отсто во споредба со претходната календарска година и...

(Видео) Мохаммед бин Рашид го прими потпредседателот на Гана

ДУБАИ, 5 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, денес го прими...

Обединетите Арапски Емирати со поддршка за загрозените ученици во Јужна Африка

ПРЕТОРИЈА, 8 ноември 2018 година (ВАМ) - Амбасадата на Обединетите Арапски Емирати во Преторија обезбеди поддршка за кампањата "1 милион школски чевли", која е...

ВАМ: Припадниците на шиитската милиција – Хути уништија болница во Ходеидах-Јемен

Ходеида, 13 ноември, 2018 година (ВАМ) - Припадниците на иранските милиции - Хути ја запалија и бомбардираа болницата "22 мај" во Ходиида. https://youtu.be/_pjxbwAhzKQ Милициите ја нападнале...

Преку воздушниот мост од Емиратите до Јордан , пристигна и третиот авион со 58...

ДУБАИ, 13 ноември 2018 година (WAM) - Неговото Височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател и премиер на Обединетите Арапски Емирати и Владетел...

ОАЕ го прославува денот на знамето : Мохамед бин Рашид го подигна знамето на...

Неговото височество Шеик Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, денеска ги започна прославите на Денот на знамето, подигајќи го...

(Видео) Големо добредојде за Хабиб и во Обединетите Арапски Емирати

Фудбалскиот клуб Ал Вахда, во четвртокот го пречека шампионот на УФК, Хабиб Нурмагомедов, на нивниот стадион "Ал Нахјан" во главниот град на ОАЕ. Во текот...

Емиратите со уште едно медицинско достигнување: Девет годишно девојче стана прво дете кое со...

ДУБАИ, 4 ноември, 2018 година (WAM) - Деветгодишниот Бана Низар Хасан од Судан стана првото дете што добива трансплантација на бубрег во Дубаи. Операцијата беше...

Црвената полумесечина на Емиратите со нов хуманитарен конвој за Јемен

ХАДРАМАУТ, 28 септември, 2018 (WAM) - Нов хуманитарен конвој од разни прехранбени продукти беше распореден од страна на Црвената полумесечина на Емирати, во округот...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!