-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

Паметните палми на Дубаи, на располагање на своите граѓани и посетители..

Општината Дубаи  во 2015 година  го започна проектот на поставување на паметни палми на територијата на целиот емират. Овие палми кои ќе бидат поставени...

Од новите изненадувања на Дубаи.

Нема сомнение дека Дубаи е град со престиж и луксуз, град на кој може да му завидува секој друг, а да зборува лошо оној...

Укинати визите за српските граѓани кои ќе патуваат во Обединетите Арапски Емирати

Граѓаните на Србија ќе можат да патуваат во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) без виза! https://www.youtube.com/watch?v=oZBRfNdfuxo Првиот вицепремиер и министер за надворешни работи на Република Србија,...

Емиратите започнаа со првата етапа од хуманитарната кампања за помош на газа “Suqia“

Во рамките на проектот за Хуманитарна помош на Плестинците во Газа, Обединетите Арапски Емирати започнаа со доставување на првата етапа од снабдување во делот...

ЕРЦ го започна третиот хуманитарен проект за дистрибуирање на облека по повод Рамазан Бајрам...

МУКАЛА, 13 јуни, 2018 година (ВАМ) - Црвената полумесечина на Емирати, вчера, во Мукала, провинција Хадрамут, го започна нејзиниот трет хуманитарен проект за дистрибуција...

ЕРЦ обезбеди хуманитарна помош од 1.000 пакети со храна за пет илјади Јеменци.

ХАДРАМАУТ, 6 јануари, 2019 година (ВАМ) - Црвената полумесечина од Емирати, ЕРЦ, обезбеди итна помош во храна за луѓето од Рама, Тамуд, Ќоф Ал...

ЕРЦ обезбеди рамазанска хуманитарна помош за жителите на Гајл Ба Вазир во Јемен

ХАДРАМАУТ, 12 јуни, 2018 (WAM) - Црвената полумесечина на Емирати, ЕРЦ, денес ја започна дистрибуцијата на Рамазанска хуманитарна помош во округот Гајл Ба Вазир,...

(Видео) Делегација на ОАЕ предводена од шеикот Хамдан бин Зајед Ал Нахјан...

ПОДГОРИЦА, 31 август 2018 година (ВАМ) - Претседателот на Црна Гора, Мило Дуканиновиќ, го прими тука, Х.Х. Шеик Хамдан бин Зајед Ал Нахјан, Претставник...

Емиратите заинтересирани за пристаништето Бар во Црна Гора

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ денеска во Абу Даби оствари средба член на владејачкото семејство на Шеикот Бин Зајед Ал Нахјан, кој во својство на...

Флај Емирати со своите први арапки – пилотки на најголемиот патнички авион на светот

По повод претстојниот Меѓународен ден на жената 8-ми март, Флај Емирати како и во повеќе наврати како авиокомпанија така и овој пат го привлече...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!