8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Дубаи: За секој изгубен килограм, грам злато

Властите во Дубаи претставија нов начин за борба против прекумерната телесна тежина, започнувајќи ја кампањата "Твојата тежина во злато". За секој килограм телесна тежина кој...

Дубаи гради парк со растенија споменати во Кур`анот.

Сите растенија кои се споменати  во Кур'анот  и достапни се во Обединетите Арапски Емирати наскоро ќе бидат засадени во парк од 60 хектари во...

Fly Emirates избрана за најдобра Авиокомпанија во светот.

Во изборот за најдобра авиокомпанија учествувале 18,2 милиони патници од 160 земји на светот. Се отценувало за се, тргнувајќи од чистотата на кабината, па...

Дубаи Сафари. Започнат нов грандиозен проект во Дубаи.

Веќе во Дубаи се започна со изградба-реализација на уште еден грандиозен проект познат како ДУБАИ САФАРИ проект чиј  износ се претпоставува дека ќе изнесува...

ДУБАИ повторно со највисок хотел во светот..

Дубаи доби нов, највисок хотел во светот. Ново отворениот JW Marriott Marquis е висок 355 метри, што е за цели 22 сантиметри повисок од...

Уште еден чудесен хотел во Дубаи

Хотелот "Meydan" има се што ви е потребно за луксузен престој во Дубаи. 227-те соби со поглед на тркачките патеки го издвојуваат овој хотел...

ДУБАИ: Издадени дозволи за градба на 23.000 згради во Дубаи.

Во Дубаи се наоѓаат најмногу градежни кранови на светот, 33.000, а се очекува дека градежниот сектор помеѓу од 2012 и 2013 година треба да...

Поглед од најголемата градба на светот, Бурџ Калифа-Дубаи.

Бурџ Калифа во Дубаи, со своите 828 метри е моментално највисоката градба во светот. Па затоа бил вистински предизвик, за фотографот Даниел Ченг, да...

За, прекрасниот ДУБАИ.

Дубаи е еден од најубавите и најнапредни градови во светот, а за тоа сведочи и видеото објавено на Интернет, кое ќе ве одведе низ...

Бурж Ал Араб – заштитниот знак и гордоста на Дубаи

Овој хотел е еден од малкуте во светот кој добил дури 7 ѕведи. Тој навистина претставува синоним за луксузен живот… Во последнава деценија Дубаи стана...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!