8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Црвената полумесечина на Емиратите со втор хуманитарен конвој за загрозените семејства во Лахеј, Јемен

Црвената полумесечина на Емиратите испрати втор хуманитарен конвој за загрозените семејства во Лахеј, Јемен https://www.youtube.com/watch?v=Lu_AF48dpxw ЛАХЕЈ, 4 октомври, 2018 година (WAM) - Црвената полумесечина на...

Флај Емирати ја прославува новата дестинација меѓу Дубаи и Единбург

ДУБАИ, 2 октомври, 2018 (WAM) - Емирати денеска го прославија инаугуративниот лет на својата нова услуга помеѓу Дубаи и Единбург. Емиратес Боинг 777-300ER допре...

Црвената Полумесечина на Емиратите со нова хуманитарна помош за 1000 домаќинства во Зинџибар

АБЈАН, 29 септември, 2018 година (ВАМ) - Црвената полумесечина од Емирати дистрибуира помош во храна за градот Зинџибар во провинцијата Абиан предвидена за 1.000 домаќинства...

Црвената полумесечина на Емиратите со нов хуманитарен конвој за Јемен

ХАДРАМАУТ, 28 септември, 2018 (WAM) - Нов хуманитарен конвој од разни прехранбени продукти беше распореден од страна на Црвената полумесечина на Емирати, во округот...

ДЦТ Абу Даби ја инаугурира иницијативата “Bait Al Gahwa“

АБУ ДАБИ, 27 септември, 2018 (WAM) - Одделот за култура и туризам - Абу Даби, ДЦТ Абу Даби, ја отвори иницијативата "Bait Al Gahwa"...

Укинати визите за српските граѓани кои ќе патуваат во Обединетите Арапски Емирати

Граѓаните на Србија ќе можат да патуваат во Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) без виза! https://www.youtube.com/watch?v=oZBRfNdfuxo Првиот вицепремиер и министер за надворешни работи на Република Србија,...

Абдулах бин Зајед во Њујорк се сретна со Федерика Могерини и Муса Факи

ЊУЈОРК, 26 септември, 2018 година (ВАМ) - Х.Х. Шеик Абдула бин Зајед Ал Нахјан, министер за надворешни работи и меѓународна соработка, се состана со...

Мохамед бин Рашид го прими претседател на долниот дом на парламентот на Чешка

ДУБАИ, 25 септември, 2018 година (ВАМ) - Неговото височество шеикот Мохамед бин Рашид Ал Мактум, потпретседател, премиер и владетел на Дубаи, го прими претседателот...

Емиратите во Јемен ја отворија болницата “Ад Дураихими”, финансирана од ОАЕ

Ходеида, 25 септември, 2018 година - Д-р Ал Хасан Али Тахер, гувернер на Ходидах, ја отвори болницата Ад Дураихими на брегот на Црвеното Море...

Црвената полумесечина на Емиратите отвори училиште за 9.000 ученици во Таиз-Јемен

ТАИЗ, 25 септември, 2018 година (ВАМ) - Црвената полумесечина на Емирати, ЕРЦ, денеска започна, како почеток на учебната година во Јемен, го отвори новото големо средно училиште...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!