Category: Од нашиов крај

img_5754-copy

(Фото/Видео) ООУ“Гоце Делчев“-Погорци :3-(трет) Традиционален Училишен Базар

И, оваа година како и претходната по трет пат како што гледате успешно ја реализиравме една...

sefikkurdic

Проф.др.Шефик Курдиќ проф.др.Семир Реброња во посета на Подгоречка џамија

Почитувани! Ве известуваме дека на ден:30.12.2016 година ( петок ), за јација намаз, во просториите...

pz3

(Фото) ПОДГОРЦИ: Избегнат посериозен пожар

Денес во попладневните часови, некаде околу 12.00 часот, на дојава на жители на населба...

15590619_1320361501336699_5553784658272206359_n

(Фото) Подгоречките талебиња (ученици) во посета на Муфтивство на ИВЗ-Струга

Во рамките на своите активности предвидени со план програмата на Џамискиот одбор –...

7

(Видео+Фото) ПОДГОРЦИ: Свеченост по повод раѓањето на пратеникот Мухаммед а.с

Вечерва по повод раѓањето на пратеникот Мухаммед а.с во просториите на џамијата на населба...

%d1%83%d1%86%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5

Забелешки и недостатоци при гласањето во Подгорци.

Според известувањето испратено до нашава редакција, на одреден број  на жители на населба...

%d1%86%d0%b0%d0%bd%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b81

И Цаноски гласаше со своето семејство

Демократски избори посакува и се разбира треба да има секое едно општество. Се надевам дека...

%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d0%b1%d0%b5%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8

Камбероски: Очекувам изборите да поминат во фер и демократска атмосфера.

Очекувам денешниве избори да поминат во фер и демократска атмосфера, како кај нас, така и кај...

fijat

Излагање на претседателот на ПЕИ на вечерашниот одржан Митинг во Лабуништа

Излагање на претседателот на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) г-дин Фијат Цаноски  на...

img_5046

Лабуништа: Завршен и Голем победнички митинг на ПЕИ и коалицијата – За Живот во Македонија-

Ви го пренесуваме видео снимениот материјал од вечерашниот голем  и завршен победнички...

21

(Фото) Масовен собир на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) во Подгорци

Многу ми е жал што моментално немаме соодветна просторија да сите овие наши сограѓани кои...

_mg_4869-copy

(Фото+Видео) Мухамед Зекири во посета на Подгорци

Овој режим веќе е паднат и народот ќе се ослободи од него, и за сите нас започнува нов живот,...

zima2

(Фото) Подгорци со првиот снег и најавата за зима..

Како што рекле старите, а се знае  дека и така треба да биде, ’зима без снег не бидува’.  Вака...

sl4

(Видео) СДСМ и коалициониот партнер ПЕИ во посета на Подгорци

“Како и што ви ветив минатиот пат, дека за кратко време  повторно ќе дојдам во овие наши...

_mg_4478-copy

(Фото Галерија) КЦ “ИЛКСАВ СЕЈЈИД ЌАМИЛ“: Свеченост по повод отварање на нов школски интернат

По повод отврањето на новиот школски интернат во рамките на Културниот Центар “Илксав...

pl18

(Фото галерија) Подгоречката планина во бело руво.

Вака оваа година изгледа нашата и вашата подгоречка планина, месец ноември, а таа веќе во...

%d0%b4%d0%b71

(Подгорци) Ариф еф. Рамадани: „Влези меѓу Аллаховите робови, влези во Џеннетот негов!“

Вечерва 12 ноември, Сабота после јација, на барање и покана на поголем број џематлии и дозвола...

%d0%a1%d0%94%d0%a1%d0%9c80

Средба на Едмонд Адеми со жителите на населба Подгорци

  Своето видување за моментална политичка и економска криза во државава, како и решението...

%d0%bf%d0%b0%d1%823

(Фото) Пропаѓаат делови од ново реконструираниот регионален пат Струга -Дебар

Почитувани, еве за жал вака денес изгледаат делови од регионалниот пат Струга-Дебар....

%d0%bf%d1%801

(Фото + Видео) МО СДСМ- Подгорци: Владината “Мачка“ повредна од Подгорци и Подгорчани.

Почитувани, еве за жал, односно благодарение на “нашата“ влада, вака денес изгледа местото...

lab0

(Фото) За најновиот Лабунишки проблем, или патот со можеби друга цел…

Кога пред два денови пишувавме за сите оние проблеми а особено за оној кој во повеќе пати ни...

%d0%b4%d0%b5%d0%bf3

(Фото) Уште еднаш по кој знае пат, за дивата депонија на локалниот пат кон и од населба Боровец

Еве, за жал вака денес по кој знае пат вака изгледа дел од локалниот пат кој води кон населба...

%d1%93%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b2%d0%b01-copy

(Фото) Џиновски тикви и во Подгорци

Како што привршува  бербата на овогодинешниов бериќет ( пченка, компир, тиква. грав и друг...

img_4213

(Фото+Видео ) МО СДСМ-Подгорци: Од учеството на Граѓанскиот марш 11 Октомври: Борбата продолжува, гласот победува !

Почитувани ! Како  МО СДСМ – Подгорци , посебна чест и задоволство ни беше да бидеме дел од...

prets3

ООУ “Гоце Делчев“-Подгорци: Свеченост по повод Детската недела

По повод детската недела и приемот на новите првачиња, денес во просториите на Основното...

pat

(Фото) ПОДГОРЦИ: Санирање – Поправка на дел од патот кон Подгоречка планина

Имајќи ја во предвид дотраеноста, односно оштетувањата на дел од патот кон Подгоречката...

%d bloggers like this: