Category: Од нашиов крај

img_5046

Лабуништа: Завршен и Голем победнички митинг на ПЕИ и коалицијата – За Живот во Македонија-

Ви го пренесуваме видео снимениот материјал од вечерашниот голем  и завршен победнички...

21

(Фото) Масовен собир на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) во Подгорци

Многу ми е жал што моментално немаме соодветна просторија да сите овие наши сограѓани кои...

_mg_4869-copy

(Фото+Видео) Мухамед Зекири во посета на Подгорци

Овој режим веќе е паднат и народот ќе се ослободи од него, и за сите нас започнува нов живот,...

zima2

(Фото) Подгорци со првиот снег и најавата за зима..

Како што рекле старите, а се знае  дека и така треба да биде, ’зима без снег не бидува’.  Вака...

sl4

(Видео) СДСМ и коалициониот партнер ПЕИ во посета на Подгорци

“Како и што ви ветив минатиот пат, дека за кратко време  повторно ќе дојдам во овие наши...

_mg_4478-copy

(Фото Галерија) КЦ “ИЛКСАВ СЕЈЈИД ЌАМИЛ“: Свеченост по повод отварање на нов школски интернат

По повод отврањето на новиот школски интернат во рамките на Културниот Центар “Илксав...

pl18

(Фото галерија) Подгоречката планина во бело руво.

Вака оваа година изгледа нашата и вашата подгоречка планина, месец ноември, а таа веќе во...

%d0%b4%d0%b71

(Подгорци) Ариф еф. Рамадани: „Влези меѓу Аллаховите робови, влези во Џеннетот негов!“

Вечерва 12 ноември, Сабота после јација, на барање и покана на поголем број џематлии и дозвола...

%d0%a1%d0%94%d0%a1%d0%9c80

Средба на Едмонд Адеми со жителите на населба Подгорци

  Своето видување за моментална политичка и економска криза во државава, како и решението...

%d0%bf%d0%b0%d1%823

(Фото) Пропаѓаат делови од ново реконструираниот регионален пат Струга -Дебар

Почитувани, еве за жал вака денес изгледаат делови од регионалниот пат Струга-Дебар....

%d0%bf%d1%801

(Фото + Видео) МО СДСМ- Подгорци: Владината “Мачка“ повредна од Подгорци и Подгорчани.

Почитувани, еве за жал, односно благодарение на “нашата“ влада, вака денес изгледа местото...

lab0

(Фото) За најновиот Лабунишки проблем, или патот со можеби друга цел…

Кога пред два денови пишувавме за сите оние проблеми а особено за оној кој во повеќе пати ни...

%d0%b4%d0%b5%d0%bf3

(Фото) Уште еднаш по кој знае пат, за дивата депонија на локалниот пат кон и од населба Боровец

Еве, за жал вака денес по кој знае пат вака изгледа дел од локалниот пат кој води кон населба...

%d1%93%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%82%d0%b8%d0%ba%d0%b2%d0%b01-copy

(Фото) Џиновски тикви и во Подгорци

Како што привршува  бербата на овогодинешниов бериќет ( пченка, компир, тиква. грав и друг...

img_4213

(Фото+Видео ) МО СДСМ-Подгорци: Од учеството на Граѓанскиот марш 11 Октомври: Борбата продолжува, гласот победува !

Почитувани ! Како  МО СДСМ – Подгорци , посебна чест и задоволство ни беше да бидеме дел од...

prets3

ООУ “Гоце Делчев“-Подгорци: Свеченост по повод Детската недела

По повод детската недела и приемот на новите првачиња, денес во просториите на Основното...

pat

(Фото) ПОДГОРЦИ: Санирање – Поправка на дел од патот кон Подгоречка планина

Имајќи ја во предвид дотраеноста, односно оштетувањата на дел од патот кон Подгоречката...

aj1

(Фото) ПОДГОРЦИ: Од подготовката на годинешниов Традиционален “Торбешки“ Ајвар

Секоја година во овој период граѓаните на нашиве населби, па и пошироко низ нашава си држава...

sisinja

ЛАБУНИШТА: За системот за водоснабдување “Капка по капка, полно шише“

Не, почитувани, ова не е некаква реклама на сок, или подготовка на некаков сок за во текот на...

%d1%81%d0%bb1

По повод празникот Курбан Бајрам, ОО – СДСМ Струга во посета на Подгорци

По повод исламскиот празник Курбан Бајрам, претставници на Општинската Организација  на...

_mg_4121

(Фото) ПОДГОРЦИ: За многу години, и нека ни е честит Курбан Бајрам..

  Најпрво, благодарноста му припаѓа на Возвишениот Аллах, што и ова година ни овозможи да...

sdsp1

МО СДСМ – ПОДГОРЦИ Бајрамска Честитка: Да ги сочуваме и се вратиме кон вистинските вредности, на меѓусебното почитување, соживот и уважување на сите граѓани на оваа наша Македонија

По повод претстојниот празник Курбан Бајрам, Месната организација на СДСМ-Подгорци и...

2

ООУ “Гоце Делчев“ – Подгорци: Почеток на нова учебна година, и добредојде за новите првачиња.

По повод почетокот на новата учебна година, во просториите на основното училиште Гоце...

nevreme podgorci

Подгорци зафатено од краткотрајно невреме ( Видео )

Денес Подгорци, како и околните населби беa зафатени од краткотрајно невреме проследено со...

image-0-02-01-cc7c75d2f2703e31ffecfef9644fedc15b35b1060a8397cee8c1127b50b8b294-V

(Обновено + Фото галерија): За Вандализмот или не? продолжува ли дивосечата на бука, даб, и бор на Подгоречката планина

Имајќи ги во предвид информациите кои пред неколку денови ги добивме на имејл на...

suma-podgorci

ПОДГОРЦИ: Вандализмот продолжува, на ред дојде и боровата шума

Она што во последно време се случува во делот на Подгоречката планина, може да се каже дека...

%d bloggers like this: