6.9 C
Struga
Friday, May 24, 2019

НЕШТО СЕ ПОДГОТВУВА?

Напаѓачката група на американски авиони, предводена од превозникот Абрахам Линколн, отплови до Црвеното Море. Носачот помина низ Суецкиот канал по должината на Персискиот Залив...

„На Израел непријател му е оној кој информира за нивните валкани потези”

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, истакна дека Израел е охрабрен од молкот на меѓународната заедница и бомбардира хуманитарни организации и медиумиски куќи, и...

Руска агентка префрлена од затворот Александрија на непозната локација

Осудената руска агентка Марија Бутина префрлена е од затворот во Александрија, во американската држава Вирџинија, и моментално е непознато каде се наоѓа. Информацијата беше објавена...

Млада Авганистанка успешно оперирана во Турција, и вратен видот

Авганистанско семејство со две девојчиња близнаци најде засолниште во Турција. Една од нивните две ќерки, кои на година дена го изгубиле значителениот процент на...

„Секој треба да покаже почит кон одлуката на Врховната изборна комисија“

Портпаролот на турското Министерство за надворешни работи на Турција, Хами Аксој, во врска со изјавите на Морган Ортагус, портпаролката на американскиот Стејт Департмент и...

Светскиот економски форум инсистира Ердоган да присуствува на 50. јубилеен Давос

Претседателот на Светскиот економски форум (WEF), Борге Бренде, изјави дека Форумот му упатил срдечен повик на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за учество на...

Вандализирани муслимански имоти на западот на Шри Ланка, полицијата воспставила ред.

Полицијата во Шри Ланка уапсила две лица после синоќешниот вандалски напад на муслимански продавници и автомобили во градот Негомбо. Исто така, полициски представници соопштија деја...

САД со поддршка за нападите на Израел во кои беше погодена канцеларијата на АА

Портпаролката на американскиот Стејт департмент, Морган Ортагус, не даде одредена изјава во врска со погодувањето на зградата во која се наоѓаше и канцеларијата на...

Махатир: Злосторствата против човештвото се дела на терористичката израелска држава

Малезискиот премиер Махатир Мухамед изјави дека расизмот, геноцидот и злосторствата против човештвото се собрани дела на арогантната и терористичка држава Израел. Махатир зборувал за Арапската...

Меѓународен ден на трудот – правата на работниците постојано се загрозуваат

Протестни маршови во организација на повеќе синдикати ќе се одржат денеска во Скопје, како дел од одбележувањето на Меѓународниот ден на трудот  1-ви Мај,...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!