-1.1 C
Struga
Saturday, March 23, 2019

ИСПОРАКА ВО ЈУЛИ: Америка ја предупреди Турција на “тешки последици“ доколку го купи Рускиот...

САД денес предупредија на "тешки последици" ако Турција го купи рускиот против ракетен систем С-400, јави агенцијата Анадолу (АА). Портпаролот на Пентагон, Чарлс Самерс, им...

Гуаидо се врати во Венецуела, САД се заканува, а Каракас вели дека ќе постапи...

Потпретседателката на Венецуела Делеси Родригез денеска изјави дека владата на Венецуела ќе преземе соодветни мерки во врска со Гуaидо, заради неговото самопрогласување заа привремен...

Шведската полиција својот ден го одбележа во џамија

Полицајците во Стокхолм Денот на полицијата го прославија во џамијата Фитџа Улу, кој работи при администрацијата за верски работи на Република Турција (Diyanet), пренесе...

На повидок нов конфликт: Индиското воздухопловтсво бомбардираше територија на Пакистан

Индиски борбени авиони влегле во воздушниот простор на Пакистан и извршиле серија бомбашки напади. "После ефективниот одговор од страна на пакистанските воздухопловни сили, индиски борбени...

Хуманоста на дело! Скопјани нудат помош на најблиските на повредените од синоќешната несреќа

После синоќешната несреќа, Скопјани од денес започнуваат со големо хумано дело. Преку Фејсбук им се обратија на најблиските на повредените дека, им стојат на располагање...

Врховниот суд на Венецуела го одби предлогот на Националното собрание за преодна влада

Врховниот суд за правда на Венецуела соопшти дека не го признава Нацрт-законот за формирање преодна влада врз кој работи Националното собрание, кое е во...

Њујорк Никс му дадоа отказ на бегалецот на ФЕТО, Енес Кантер

НБА-тимот „Њујорк Никс“ ја прекина соработката со Енес Кантер, кошаркарот познат по блискоста со водачот на терористичката организација ФЕТО, Фетула Ѓулен, пренесува Anadolu Agency...

Конференцијата за Рохинџиите ја покренува иницијативата за бојкот на Мијанмар

Коалицијата за слобода на Рохинџиите (ФРЦ) утре во Њујорк ќе организира меѓународна конференција за проблемите и егзодусот со кој се соочува ова заедница, која...

Комитетот за надворешни работи на Конгресот на САД со поддршка за членството на Македонија...

Претседателот на Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом, Елиот Л. Енгел ја повика администрацијата на претседателот Доналд Трамп да го поддржи членството на...

Калин: “Остро го осудуваме изјавите на Макрон“

Турција остро ја осуди одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон да го прогласи 24 април за ден на сеќавање на геноцидот против Ерменците во...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!