8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

(Видео) Момент кога Мекгрегор доби ќотек и од тимот на Хабиб

Прво, Хабиб ја прескокна оградата и се упати кон Тренерот на Мекгрегор, а Ирецотво кафезот беше претепан од страна на членовите на тимот на борец од...

ТУРЦИЈА / Вработени во Саудискиот конзулат снимени како палат документи после убиството на Кашоги

Турската телевизиска мрежа А Хабер објави видео на кое се гледа како вработени во конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул палат документи еден ден по...

Јордан нема да го обнови договорот за издавање на делови под закуп на Израел

Јордан му порача на Израел дека нема да го обнови 25-годишниот договор за издавање за издвојување на два дела на сопствената територија долж границата. Долж границата, Израел имаше одредени...

Турски столар ќе однесе 1.000 рачно изработени играчки за децата во Сирија

Напуштајќи го селото за прв пат по повеќе од една деценија, турски столар ќе патува стотици километри за да им испорача на децата во...

Во Анкара виден редок примерок на „албино“ врапче

Во „Алтинпарк“ во Анкара е забележан редок примерок на врапче, кое поради фактот што поголемиот дел од неговото тело, очите и крилјата не му...

ШОК ЗА НЕТАНЈАХУ: Уште еден министер ја напушти неговата влада

Откако денес израелската влада на чело со Бенјамин Нетанјху ја напушти досегашниот министер за одбрана Авигдор Лиеберман, пред малку време истото го направи и...

Во Истанбул отворен Парк на лавови, трет од овој тип во светот

Во Истанбул неодамна е отворен Парк на лавови (Aslan Park), трета зоолошка градина од овој вид во светот, јавува Anadolu Agency (AA). Во паркот се...

Турција: Во налет на торнадо во Анталија повредено едно лице

Во налет на торнадо во подрачјето на Газипаша во Анталија повредено е едно лице, јавува Anadolu Agency (AA). Новинарот на АА дознава дека над морето,...

ТЕХЕРАН / Иранчаните на улици: Годишница од заземањето на Американската амбасада, и “Не за...

Иранчаните традиционално излегоа на улиците во градовите низ целата земја, по повод годишнината од заземањето на американската амбасада во Техеран. Овогодинешниот собир доби дополнителна димензија...

„Универзитетот ИБУ претставува бренд во Македонија”

Ректорот на Интернационалниот балкански универзитет (ИБУ), проф. д-р Мехмет Дурсун Ердем, изјави дека Универзитетот ИБУ претставува бренд во Македонија. Кон крајот на минатиот месец, проф....

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!