0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

МАДУРО: Причината на војната на Трамп спрема Венецуела се нафтата, златото и дијамантите

Венецуелскиот лидер Николас Мадуро изјави дека смета дека американскиот претседател Доналд Трамп има намера да интервенира воено во Венецуела и порача дека причините за...

Близок соработник на Вилдерс премина во ислам додека пишувал книга против исламот

Јорам ван Клаверен, поранешен член на Холандската десничарска партија за слобода (ПВВ) и близок соработник на познатиот холандски исламофоб Геерт Вилдерс, по неколкугодишните активни...

(Видео) “Снајперски двобој“ – Во знак на одмазда, Палестински снајперист во глава погаѓа Израелски...

Убивањето на Палестинци кои се користат со прачки и камења, од страна на израелските снајперисти скриени зад делови на градови и гребени низ планините,...

10 на 1, припадниците на АНТИФА повторно кукавички го нападнаа францускиот новинар Винсент...

Пред извесно време пишувавме за групата АНТИФА која веќе долго време напаѓа сё што му се противее на системот. Повеќе не сомнеж, тоа е...

„Венецуелците се подготвени да се спротивстават на евентуална воена интервенција на САД“

Амбасадорот на Венецуела во Обединетите нации (ОН), Хорхе Валеро, изјави дека граѓаните на Венецуела се подготвени да се спротивстават на евентуална воена интервенција од...

ЖЕНЕВА: Поддршка за претседателот на Венецуела Николас Мадуро пре седиштето на ОН

Околу 100 луѓе се собраа деонес в Женева, во знак на протест поради санкциите на САД против Венецуела и признавањето на претседателот на Националниот...

МЕГА ГРАДБА : Во Кувајт никнува 48-километарски мост

По Обединетите Арапски Емирати, кои може да се пофалат со најголем број мега згради во светот, друга земја од регионот на Блискиот Исток планира...

Во Истанбул запленето 1,35 тон дрога

Гувернерот на Истанбул, Али Јерликаја, информираше дека во операциите спроведени во населбите Султанбејли и Сариер, откриени се 850 килограми хероин, при што се приведени...

ЗНМ: Министрите да се воздржат од изјави кои се сфаќаат како закани или етикетирање

Здружението на новинарите на Македонија смета дека јавните функционери, особено министрите, треба да се воздржат од изјави кои што на било кој начин може...

Претседателот на Венецуела, Мадуро: „На САД ќе им го дадеме потребниот правен одговор“

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, во врска со одлуката на Соединетите Американски Државии (САД) за воведување санкции кон државните нафтени компании PDVSA и „Citgo“,...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!