0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Саудиска Арабија од Катар има намера да направи остров

Властите во Саудиска Арабија планираат да ископаат поморски канал по целата граница со Катар, со што Катар ќе стане остров во Персискиот Залив. Сауд...

Нетанјаху повторно на Палестинците им се закани со блокада на Газа

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху отворено се закани дека мета на израелските напади во Газа ќе бидат сé што израелските сили го препознаваат како закана, објави...

Франција тврди дека не ја бомбардирала воената база во Сирија

Француската армија не ја бомбардираше воената база во Сирија, соопштил шефот на Генералштабот на армијата. "Тоа не сме ние", изјавил за  Франс Прес, портпаролот на армијата, Патрик...

Русите тврдат дека режимот на Асад не користел хемиско оружје

Русија објави дека сирискиот режим не употребил хемиско оружје во нападите врз бунтовниците во источниот дел на Гута, спротивно на она што го тврди САД....

(Видео) Сиријци со дрон го снимиле најголемиот ров на светот

Сириската армија успеала да ја освои територијата каде што се наоѓа најголемиот воен ров, кој бил направен за време на војната во источниот дел на...

(Фото) Еве ти Меси, дај ми го Роналдо: Пратеници на итна седница на парламентот...

Собирање на сликички обавезен е ритуал пред секое Светско првенство во фудбал. Интересни фотографии доаѓаат од Бразил. Фудбалската треска веќе започна во земјата која беше...

Палестинците во петок ќе запалат 1.000 автомобилски гуми на границата на Газа

Палестинците собраа илјада автомобилски гуми за да ги запалат на границата на Појасот Газа и Израел во континуираните масовни протести за враќање на палестинските бегалци...

Фејсбук во борба против лажните вести,Македонија пак на светската мапа

Основачот на Фејсбук, Марк Цукенберг, преку статус соопшти дека социјалната мрежа во иднина повеќе ќе инвестира во безбедноста на корисниците и сузбивање на лажните...

Судар на два авиони во САД, две лица загинале

Две лица загинале во судир на два авиони на аеродромот Мерион во американската сојузна држава Индијана, соопштија представници на аеродромот. Во соопештение е потврдено дека авионот кој...

Поставување камен-темелник на првата нуклеарна централа во Турција

АНКАРА (АА) - Текот на работите во врска со изградбата на првата нуклеарна централа во Турција, „Акују“ е според планот, истакна денес рускиот министер...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!