8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Паника во „Шпаркасе Банка“, граѓаните ги празнат сефовите

По објавата на МВР дека петмина граѓани пријавиле дека им недостасуваат пари и предмети кои ги  чувале во сефови на „Шпаркасе банка“, клиентите на...

Потпишан договор за нова турска инвестиција

Директорот на Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони, Александар Младеновски и менаџерот на компанијата Мурат Тиџарет, Ејуп Ѓулсој, денеска во Владата потпишаа договор за...

Најцрни денови за европските лидери : CROXIT !, и Хрватска бара референдум за излез...

“Време е и Хрватска да распише референдум за напуштање на Европската унија (CROXIT) и сите политичари кои со измама не внесоа во неа, да...

Дали Al Jazeera Balkans е пред гаснење?! Катарската Al Jazeera отпушта 500 вработени

Катарската тв-мрежа, Al Jazeera, ќе отпушти околу 500 вработени или повеќе од 10%, извести во неделата, со објаснување дека одлуката претставува одраз на финансиски...

И официјално, Арапската Лига го прогласи Хезболах за терористичка организација

Арапската лиа ја прогласи либанската милитантна група Хезболах за терористичка организација, јавува египетската новинска агенција МЕНА. Агенцијата јавува дека одлуката е донесена на денешниот состанок...

Венецуела веќе падна, кој е следен Саудиска Арабија или Русија?

Немилосдрната глобална нафтена војна го менува светскиот поредок: Венецуела веќе падна, кој е следен Русија или Саудиска Арабија? Саудиска Арабија и Русија војуваат. Не директно,...

Политички опоненти повикуваат на уривање на режимот на Сиси

Група на политички опоненти на владејачките структури во Египет го повикаа народот на уривање режимот на претседателот Абдел Фетах ес-Сиси, на неколку недели пред...

ИД со помош на хемиско оружје на 20 километри од Турската граница

“Исламската држава“ со помош на хемиско оружје го нападна градот Мареу, кој се наоѓа на само 20 километри од турската граница, потврдија меѓународните организации. “Исламската...

И, Сиријците се луѓе од крв и месо, г-ѓо Европо !!

Тие бегаат од војна, од смрт. Се обидуваат да најдат спас во демократската и цивилизирана госпоѓа Европа. Слики од кои дишењето застанува, од кои секој...

ОДГОВОР НА РУСИЈА НА САНКЦИИТЕ НА САД И ЕУ : “На тенковите не им...

Потпретседателот на Владата на Русија Дмитриј Рогозин по повод санкциите на ЕУ и САД наметнати кон Русија изјавил дека на руските “тенкови не им...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!