10 C
Struga
Tuesday, March 31, 2020

Потресно сведоштво на докторката од Лабуништа, Рушка Демиши: „На инфективна во Охрид одбија да...

За овој срам што го доживеав, ќе зборувам гласно се’ додека дишам, денот кога ја дадов заклетката дека ќе лечам без оглед на се’...

Струга: СВР Охрид по основ на изјава за самоизолација и решение за изолација, контролира...

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 26.03.2020 до...

Струга: „Едно лице го прекршило полицискиот час. Во Охрид два угостителски објекти, не ја...

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 25.03 до...

4 лица од „Ќафасан“, пренесени во Специјалниот завод во Демир Капија

По преземени подготвителни активности за доследно спроведување на мерките на Владата за заштита и сузбивање на Коронавирусот а во врска мерката за спроведување на...

Ложани: „Пожар избувна во куќа и плевна“

На 21.03.2020 година во 02:30 часот, во полициската станица Струга, Д.С. (77) од струшкото село Ложани, пријави пожар во куќа и плевна, негова сопственост....

Седум лица тестирани, шест од Лабуништа и едно лице од Струга – резултатите негативни

Последната вест од Струга гласи: „Извршено е тестирање на вкупно седум лица, шест од село Лабуништа и едно лице од Струга. Резултатите на сите лица...

Жител на село Драслајца, кој дошол од Данска, ги прекршил мерките на 14-дневна изолација

Струшкото обвинителство поднело предлог до Основниот суд во Струга за издавање на казнен налог против едно лице заради непостапување според здравствените прописи за време...

(Видео) Филипче: „Планираме тестирање во струшкиот регион“

На денешната прес конференција, министерот за здравство Венко Филипче, најави тестирање во струшкиот регион. „Во план е и пошироко тестирање на коронавирусот и се прават...

Октиси: „Пронајдено безживотно тело, на 83-годишен маж“

Осумдесет и тригодишен жител на струшкото село Октиси е пронајден мртов во помошна просторија, соопшти СВР Охрид. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа...

Струга: „СВР Охрид спроведи контрола во угостителски објекти, казина и спортски обложувалници“

Во текот на попладневните часови (16.03.2020) полициски службеници на Секторите за внатрешни работи во Охрид и Куманово во соработка со Државниот пазарен инспекторат спроведоа...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!