8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Пијан Холанѓанец дивеел во струшкиот пазар

39-годишниот Ф.О.О. од Холандија, вчера, околу 10:40 часот бил приведен во Полициската станица во Струга поради тоа што во алкохолизирана состојба го нарушил јавниот...

Ракомет во Струга за помош на Сара и Зоран

Утрешниот ракометен натпревар од Супер лигата помеѓу женските ракометни клубови „Стружанка“ од Струга и „Металург“ од Скопје, ќе има хуманитарен карактер, со цел да...

Бертолини: Од следната година реката Сатеска ќе се враќа во старото корито

Раководителот на секторот за соработка на Делегацијата на Европската унија Никола Бертолини, во рамките на денешната посета на Охрид, на лице место ја...

ОПШТИНА СТРУГА: Концерт за деца

Почитувани граѓани, родители и љубители на музиката, ве покануваме да учествувате на вечерашниот концерт за деца, во 21:15 часот во чаршија. Ве очекуваме. Општина Струга

Езерското ниво пониско за 25 сантиметри од максималната кота

Водостојот на Охридското езеро е за 25 сантиметри понизок од максимално дозволената кота. Според последните мерења на УХМР, нивото на езерската вода е на котата...

Повреден градежен работник во Струга

При изведување градежни работи во станбена зграда во изградба, односно при работа со машина за изработување на подлоги, 21-годишниот С.М. од охридското село Горенци,...

Фијат Цаноски и ПЕИ се враќаат на политичката сцена, прославувајќи 10 години од своето...

Извори за Дубаи Портал, пренесуваат дека и официјално Фијат Цаноскии и ПЕИ се враќаат на политичка сцена. И покрај внатрешните проблеми кои наназад ги имавме...

Охриѓанецот Џеди Осман, новата сезона во НБА ја започна со дабл-дабл

Турскиот репрезентативец Џеди Осман, кој е роден во Охрид, имаше дабл-дабл учинок од 17 поени и 10 скока на почетокот на новата сезона во...

Полицијата заплени 19 мрежи во Охридското и Преспанското Езеро

Во текот на вчерашниот ден, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски...

Охрид SOS: АД Електрани на Македонија да ги затвори испустите на Црн Дрим кај...

Од АД „Електрани на Македонија“ да ги затворат испустите на реката  Црн Дрим кај Струга, апелираат од Граѓанската иницијатива Охрид SOS. – Водата во Охридско...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!