-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

Стружанка повредена во сообраќајка во Скопје

Ноќеска, околу 01:40 часот се случи сообраќајна незгода на крстосницата од улица „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и „Франклин Рузвелт“. – Во незгодата учествувале патничко моторно возило...

Охрид се откажува од новогодишната програма, поради смртта на Стојаноски

Градот Охрид информира дека се откажува од реализација на новогодишната програма, освен за најмладите кои ќе настапат на градскиот плоштад. „По повод ненадејната смрт на...

СТРУГА: Кривична за две лица поради малверзации при продажба на моторно возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Струга поднесе кривична пријава против 54-годишниот У.М. од струшкото село Франгово, и против 45-годишниот И.Н. од Охрид поради...

Државниот врв и академската заедница се проситија од градоначалникот проф. д-р Јован Стојаноски

Претставници на државниот врв, локалната самоуправа, делегации на збратимени градови, претставници на академската заедница и општествениот живот од Охрид и Македонија се простија од...

Утре ден на жалост во Охрид

Советот на општина Охрид на денешната вонредна седница свикана по повод  ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски едногласно  донесе одлука утрешниот ден (17 декември) ...

Почина градоначалникот на Охрид Јован Стојаноски

На 48 годипна возраст утрово ненадејно почина градоначалникот на општина Охрид, Јован Стојаноски. Според првичните информации, причина за смртта е срцев удар. На Стојаноски му...

ИЗВЕСТУВАЊЕ / МЕСНА САМОУПРАВА ПОДГОРЦИ: Прекин со водоснабдување на населба Подгорци

Почитувани! Ве известуваме дека заради настанат дефект (оштетување) на главна доводна цевка од системот за водоснабдување на населба Подгорци, се воведува прекинување на водоснабдувањето со...

Државата ја презеде грижата за колекторот на Охридско Езеро

Владата на вчерашната седница донесе одлука да ја преземе грижата за колекторскиот систем на Охридското Езеро, ставајќи со тоа крај на маките со меѓуопштинското...

(Фото) Крводарителска акција на Муфтивство-Струга

Представници како и имами на Муфтивството Струга, на иницијатива на Исламската верска заедница денес предводени од муфтијата Салим еф. Сулејмани, донираа крв во Заводот...

Кампот на Фондацијата Реал Мадрид одлична можност за промоција на Охрид како спортска дестинација

Охрид ќе ја има привилегијата да биде меѓу местата кои биле домаќини на кампот на најпрестижниот клуб на светот на сите времиња Реал Мадрид. Од...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!