0.8 C
Struga
Monday, March 25, 2019

Врнежите го зголемија нивото на водата во Охридското Езеро, деновиве е 13 сантиметри над...

Како што информираат од хидролошкото одделени при Управата за хидрометеоролошки работи, нивото деновиве е 13 сантиметри над нултата кота и се наоѓа на 693,30...

До наесен бесплатно полнење на електрични автомобили во Охрид

Охрид е меѓу градовите каде ЕВН Македонија постави станица за полнење на електрични и хибридни возила. На почетокот на ноември минатата година, како дел од...

Општина Струга: Покрената истрага за финансиска злоупотреба и злоупотреба на службена должност

Општина Струга ги известува граѓаните дека по извршената ревизија на работата на Одделението за даноци и комунални такси во Општина Струга од страна на...

СТРУГА: Кривична за две лица заради малверзации при продажба на возило

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 53-годишниот С.М. од струшкото село Враништа, за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. Кривична пријава заработи...

Кривична за стружанец кај кој бил пронајден хероин

адворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против 31-годишниот Б.П. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено...

Струга: Тепачка во кафетерија, повредено едно лице

На 15-ти јануари оваа година, во 00.30 часот, нарушен е јавниот ред и мир во угостителски објект во Струга, лоциран на улицата „Ристо Крле“. –...

Две лица од Косово приведени на „Ќафасан“ поради фалсификувани патни исправи

На граничниот премин „Ќафасан“, вчера околу пладне, при пасошка контрола, било констатирано дека шенген визите кои било во патните исправи на две лица од...

Охрид се поврзува со Малме, Милано, Меминген и Дортмунд

Од март оваа година ,Охрид ќе биде поврзан со авионски летови до Малме и Милано, а од јули и со Меминген и Дортмунд. Ова се...

Стружанец кршел во угостителски објект во Мислешево, повредено едно лице

На 13-ти јануари оваа година, во 16:00 часот, во угостителски објект во струшкото село Мислешево, нарушен е јавниот ред и мир од страна на...

МРП вакцини со погрешно залепени декларации пронајдени во здравствените домови во Охрид, Струга и...

Во рамките на внатрешната контрола, извршена во сите здравствени домови во државата, пронајдени се 635 кутии од МРП вакцината, на кои стојат погрешно залепени...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!