-13.8 C
Struga
петок, јануари 18, 2019

Драма во казино во Струга: Жител на Велешта со бомба им се заканувал на...

Поради сторени казнени дела „насилство“ и „спречување на овластени службени лица при вршење на службени дејствија“, синоќа, околу 19:30 часот, приведен е 45-годишниот П.К....

Охриѓанецот Џеди Осман, новата сезона во НБА ја започна со дабл-дабл

Турскиот репрезентативец Џеди Осман, кој е роден во Охрид, имаше дабл-дабл учинок од 17 поени и 10 скока на почетокот на новата сезона во...

СВР Охрид со официјално соопштение за пронајдените коски кај Рамне

На 17-ти овој месец, околу 13:00 часот, во СВР Охрид добиено е телефонско известување за забележани коски, кои наликувале на човечки. – Коските биле пронајдени...

Овој петок запрашување против комарци во Струга

Во петок, 19-ти октомври на подрачјето на општина Струга ќе се спроведе дезинсекција со цел уништување на комарци. Запреашувањето ќе биде од земја, а ќе...

Приведени четири лица од Струга кои избегнувале издржување затворска казна

Во периодот од 11-ти до 14-ти октомври оваа година, СВР Охрид и полициската станица Струга, реализираа успешни акции за приведување на лица кои, со...

Завршено расчистувањето на депонијата „Мауцкер“

Од ЈП „Охридски комуналец“ информираат дека е завршено расчистувањето на депонијата „Мауцкер“. – Во иднина истата тековно ќе се одржува. По поднесената апликација на општина...

Со државни пари ќе се разубавуваат седум дуќани во Старата охридска чаршија

Министерот за економија Крешник Бектеши ги потпиша договорите со општините Охрид, Чаир, Центар и Битола за имплементација на проектот „Ревитализација на излозите старата чаршија“. –...

Во Охрид и Струга нема аптека со 24-часовно работно време и дежурни матични лекари

Во Охрид и Струга каде што нема аптека со 24-часовно работно време, Приватните здравствени установи аптеки, кои имаат склучено договор со Фондот за здравствено...

Физички нападнат вработен во Меѓународниот универзитет во Струга

Во просториите на Меѓународниот универзитет во Струга, лицето Б.К. од село Велешта, струшко вчера, околу 11:00 часот, започнал вербална расправија со 40-годишниот А.К. од...

Стружанец дел од криминална група што продавала артефакти

Во текот на вчерашниот ден, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал спроведе акција за сузбивање на група лица, сторители на кривични дела...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!