8 C
Struga
четврток, ноември 15, 2018

Образовен ликовен камп „Ванѓел Коџоман“ во Струга и Охрид

Детскиот ликовен центар по 12-ти пат го организира традиционалниот ликовно-образовен камп „Вангел Коџоман“, кој се одржува од 23 до 30 јуни во Струга и...

8000 граѓани се’ уште чекаат мораториум на градбите во Струга и Охрид

Под мотото ЕДНО Е! ВРЕДНО Е! еколошкото здружение на граѓани Фронт 21/42 од Охрид денеска, на 21 јуни – Денот на Охридското езеро, преку...

Повреден градежен работник во Струга

При изведување градежни работи во станбена зграда во изградба, односно при работа со машина за изработување на подлоги, 21-годишниот С.М. од охридското село Горенци,...

Пронајдени двајца стружани кои се изгубиле на Галичица

Две лица биле пронајдени на планината Галичица, откако претходно му јавиле на пријател дека се изгубиле. Вчера во 18:05 часот во СВР Охрид, Б.Т.(44) од...

Подводни истражувања на локалитетот Залив на коските кај Градиште

Во организација на Управата за заштита на културното наследство и Центарот за истражување на предисторијата од Скопје, денес на локалитетот Плоча Миќов Град (Залив...

И Цаноски гласаше со своето семејство

Демократски избори посакува и се разбира треба да има секое едно општество. Се надевам дека денешниве избори и кај нас ќе поминат во демократска...

Излагање на претседателот на ПЕИ на вечерашниот одржан Митинг во Лабуништа

Излагање на претседателот на Партијата за Европска Иднина (ПЕИ) г-дин Фијат Цаноски  на вечерашниот одржан завршен митинг во Лабуништа.

Лабуништа: Завршен и Голем победнички митинг на ПЕИ и коалицијата – За Живот во...

Ви го пренесуваме видео снимениот материјал од вечерашниот голем  и завршен победнички митинг на Партијата за Европска Иднина -(ПЕИ) и коалицијата -ЗА ЖИВОТ ВО...

Фијат Цаноски и ПЕИ се враќаат на политичката сцена, прославувајќи 10 години од своето...

Извори за Дубаи Портал, пренесуваат дека и официјално Фијат Цаноскии и ПЕИ се враќаат на политичка сцена. И покрај внатрешните проблеми кои наназад ги имавме...

DTV-ДТВ : (МЕД) “Вода за езерата, блатата, изворите и луѓето на планината Јабланица“

Во рамките на проектот “Вода за езерата, блатата изворите и луѓето на планината Јабланица, Македонското Еколошко друштво (МЕД) на 25.11.2015 година во просториите на...

Ви препорачуваме

Од вредните раце на семејството Јашари за Културниот Центар “Реџеп Тајип...

Имајќи го во предвид почетокот на реализацијата на проектот изградба на Културниот Центар “Реџеп Тајип Ердоган“ во град Кичево, проект во реализација на Хуманитарното...
error: Alert: Content is protected !!