7 C
Struga
Friday, December 6, 2019

Лажната медицинска сестра Вероника Пецолаj, пронајдена мртва

Лажна медицинска сестра Од Обровац, Вероника Пецолај пронајдена е мртва. Што точно се случило, досега е непознато. На Индекс од полицијата му било кажано дека,...

Петмина дрвокрадци добија кривични пријави

Надворешната канцеларија за криминалистички работи од Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.У. (38), О.Ф. (55), О.Н. (54), А.Ф.(38) и Б.Ф. (56), сите од гостиварското...

Приведен убиецот кој со секира искасапи две кучиња во Аеродром

17 годишен Г.С. е приведен вечерва, откако полицијата го идентификувала од снимките на околните камери на кои се гледало како тој ги убива кучињата...

Се запали автомобил во движење, на граничниот премин „Стење“

На граничниот премин Стење текот на вчерашниот ден, се запалил автомобил во движење, со бугарски регистерски таблици. Според пријавеното вчера во 09 часот и 37...

Автобус се преврте во Казахстан: 8 загинати, 28 повредени

Во Казахстанската област Кизилорда се преврте автобус при што загинаа 8 лица, а 28 се повредени, јавува Агенција Анадолија (АА). Комитетот за итни ситуации објави...

Природните катастрофи во Индонезија за 11 месеци одзедоа 462 животи

ЏАКАРТА (АА) - Оваа година природните катастрофи во Индонезија одзедоа 462 животи, јавува Агенција Анадолија (АА). Портпаролот на индонезиската Агенција за справување со катастрофи (BNPB),...

Криминална пресметка и рафали во хотелот Александар Палас

Претходната ноќ не поминала мирно за гостите во хотелот Александар Палас. Истрели од оружје предизвикале вознемиреност кај нив, посебно што во престрелката која се...

Спасувачка драма на Шар Планина: Планинар со полициски хеликоптер итно пренесен на клиника

(Дубаи - Портал) - Планинар со симптоми на срцев удар со полициски хеликоптeр пренесен од Шар Планина на скопските клиники Планинар кој наверојатно доживеал срцев...

(Видео) Изгоре српски автобус на Граничниот премин „Табановце“

(Дубаи - Портал) - Во 15:45 часот на Граничен премин „Табановце“ на излез од Република Македонија настанал пожар на автобус со српски национална ознака,...

Исчезнатиот Пино бил убиен и закопан во дупка во селото Љуботен

Исчезнатото момче Пинета Секондо било убиено и закопано во дупка во селото Љуботен. Неколку месеци откога мајка му алармира дека исчезнал син ѝ, полицијата...

Ви препорачуваме

Во сеќавање на “ИМАРЕТ“

Во рамките на циклусот информативни емисии на Дубаи Портал , насловен како Рефлексија, овој пат Ви ја прикажувама кратката репортажа реализирана на локацијата “Имарет“...
error: Alert: Content is protected !!