Untitled

(Видео) Лос Анџелес : Хеликоптер се забил во куќа, три лица мртви

Три лица загинаа, а две се повредени кога хеликоптер се урна во куќа во Јужна Калифорнија на само неколку минути по полетувањето.

АП известува дека куќата е речиси целосно уништена. Објавените снимки покажуваат дека дел од хеликоптерот “вири” од куќата додека деловите се расфрлани по улицата.

Несреќата се случила во Њупорт Бич, а во хеликоптерот Р44 имало четири лица. Сите четворица се меѓу загинатите или повредените.

Меѓу повредените е и човек кој се наоѓал во близина на куќата, објави АП.

Извор:cdm
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


nine × = 18