Rajaner

Авион принудно слетал откако над Подгорица бил удрен од гром

Гром вечерва над аеродромот во Подгорица удрил авион на авиокомпанијата “Ryanair”, кој летал на релација Стокхолм-Подгорица

Авионот требало да слета на аеродромот во Подгорица во 20 часот, меѓутоа заради невреме кружел над пистата кога бил погоден од гром, објави Вијести.

Поради технички дефект, авионот бил пренасочен кон Софија, каде што се наоѓа техничката служба на компанијата Ryanair.

Авионот слетал безбедно во Софија некаде по 21 часот.

Извор:Klix
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 8 = one