vozovinesreka

Судар на возови во САД, има мртви

Воз во кој се наоѓале 147 патници се судрил со товарен воз во Јужна Каролина.

НБС пишува дека има повредени, ама не е познато колку ниту какви повреди се во прашање. Порталот РТ пишува дека две лиза загинале, а дека над 50 се повредени.

Возот во кој имало 139 патници и осум членови на екипажот, патувал на релација Њујорк-Мајами.

Извор:cdm
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


9 − five =