severnokorejski navivacki

(Фото) Вака изгледа Севернокорејската армија на убавици

Севернокорејските навивачки забележани се денес на стадионот во Пјонгјчанг пред почетокот на церемонијата на отворање на Зимските олимписки игри, соопшти агенцијата Sinhua.

Кинеската новинска агенција објави фотографии на Фејсбук на таканаречената армија на убавици, кои лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун ги испрати во Јужна Кореја.

Големата група на девојки ќе им прават друштво на избраните политичари и спортисти и ќе станат дел од ограничениот број на луѓе на кои им е дозволено да ја напуштат Северна Кореја

.

Извор:cdm
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


three + 6 =