1

(Фото) ТУРЦИЈА: Во Страотна несреќа загинале осум особи

Најмалку осум особи загинале, а осум се повредени во сообраќајна несреќа во Кахраманмариса на истокот на Турција.

Во судирот учествувале минубус и камион, а според прелиминарните податоци загинале осум особи. На местото на несреќата упатени биле голем број на медицински екипи и противпожарни возила како и полиција.

Потврдено е дека минибусот доаѓал од Анкара, а во тек е истрага за причините на насреќата.

Foto: AAFoto: AAFoto: AAFoto: AAFoto: AAFoto: AAFoto: AA

Извор:РСА/Фото:АА
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 + = eleven