ruskiavion-saratov

Исчезна руски авион со 65 патници

Авион на компанијата “Саратов ерлајнс” со 65 патници и шест членови на екипажот исчезна од радарот кратко време по полетувањето од московскиот аеродромот Демодетово.

Станува збор за авион Антонов Ан-148 авион, изјавил извор од Службата за итни случаи за руските медиуми, објави РТ.

Авионот летал на линијата Москва-Орск кога исчезна, објави ББС.

Некои медиуми известуваат дека авионот се урнал во близина на Москва и дека се “мали шансите”  некој да преживеал.

Извор:cdm
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


× 9 = seventy two