avion belgija

Две лица загинале во авионска несреќа во Белгија

Две лица загинале во авионска несреќа во близина на градот Хаселт, Белгија.
Весникот Het Laatste Nieuws (HLN) објави дека приватен авион во попладневните часови паднал во близина на Хаселт.
Авионот од типот Beechcraft F33A типот Bonanza со двочлен екипаж полетал од Кортријк и летал спрема аеродромот Цвартберг. На местото на несреќата упатени биле екипи на прва помош.
Извор:faktorLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


7 × = thirty five

%d bloggers like this: