Ronaldo-mogamedov

(Видео) Роналдо со поздрав на Арапски јазик до своите обожаватели..

Рускиот борач “Хабиб Нурмогамедов” на својот Инстаграм профил објави видео клип, на кое заедно се наоѓа со неговиот син и познатиот играч на кралскиот клуб Реал Мадрид Кристијано Роналдо.

Видеото е направено во Мадрид,по победата на “Кралевите” со пет гола против Реал Сосиедад.

Во видеото, на “Нурмогамедов” Кристијано Роналдо и Нурмогамедов им оддаваат почит на своите симпатизери,а Кристијано Роналдо на арапски јазик со селам (поздрав на Арапски јазик) “Мир со вас”ги поздравува сите оние кои го почитуваат како личност и спортист.

Во текот на нивната средба двајцата спортисти си размениле подароци, рускиот борач го добил дресот со кој Роналдо го одиграл натпреварот, додека пак Хабиб на Роналдо му ја подарил традиционалната шапка од Република Дагестан- јужна Русија.

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


seven × 5 =

%d bloggers like this: