ronaldo-so deca

Роналдо ги поддржа и повика на помош за децата Рохингја

Португалскиот репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдон, на социјалната мрежа Твитер, сподели фотографии со поддршка и побара помош за Рохингја децата.

Роналдо ја поддржува невладината организација “Спасете ги децата”,- ”Save the Children“,  а на Твитер напишал:

“Еден свет во кој сите си ги сакаме нашите деца. Помогнете, Ве молам. ”

Фудбалерот, кој претходно даде поддршка и за сириските деца и донираше помош за семејствата во Сирија, во нова порака додал хаштаг-ови  #Rohingya и #Refugee , како и две фотографии.

На една слика прикажан е човек со дете во прегратка, а во друга Роналдо се наоѓа со четири деца.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− 1 = one

%d bloggers like this: