tilerson - Erdogan

Средба зад затворени врати: Ердоган во Анкара го прими американскиот државен секретар

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го примил во  претседателската палата во Анкара американскиот државен секретар Рекс Тилерсон објави Агенцијата Анадолу (АА). Состанокот на двајца функционери се одржува зад затворени врати.

Инаку, Тилерсон е во дводневна работна посета на Турција, а во петокот треба да се состане со турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу.

Тилерсон и Чавушоглу се очекува да разговараат за билатералните односи и глобалните прашања.

Извор:(Vijesti / AA)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


− six = 1

%d bloggers like this: