Mahmud Abas

Махмуд Абас примен во болница во Њујорк

Палестинскиот претседател Махмуд Абас  примен е во болница во Њујорк на рутински проверки, соопшти палестински претставник, објави Ројтерс.

Претседателот Абас е во болница на редовни контроли , потврдија официјалните извори.

Абас (82), пред два дена зборуваше во Советот за безбедност на Обединетите нации, барајќи меѓународна конференција за Палестина оваа година. Се очекуваше дека после тоа да замине во Венецуела на официјална посета, меѓутоа таа очигледно беше одложена.

Извор:(Vijesti/ ФЕНА)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


4 × one =

%d bloggers like this: