devojka hidzab

ХОЛАНДИЈА: Тинејџерка физички нападната бидејќи не сакала да ја симне шамијата

Тинејџерката, која физички беше нападната од две лица, бидејќи не сакала да ја симне шамијата од главата, доживеала благ потрес на мозокот.

Холандската полиција соопшти дека 14-годишната тинејџерка била физички нападнат минатата недела во местото Еммолоорд,  во градот Флеволанд.

Инцидентот се случи додека на велосипед се враќала дома од училиште.

Полицијата соопшти дека била пресретната од две непознати лица кои и се смееле и ја замолиле да ја отстрани шамијата.

Откако тинејџерката одбила да го стори тоа, осомничените започнале да ја удираат по целото тело.

Подоцна, тинејџерката била префрлена во болница каде што нејзиното тело биле утврдени модринки. а констатирано било и дека претрпела благ потрес на мозокот.

Во соопштението, полицијата вели дека напаѓачите, на возраст од 18 години побегнале после нападот на тинејџерката.

Извор:RSA
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


8 × = thirty two

%d bloggers like this: