egipetvozovisudir

(Фото) Најмалку 12 загинати во судир на возови

Најмалку 12 лица денес загинаа, а 15 се повредени во судар на два возови во Египет, соопшти Министерството за здравство. Сударот на товарниот и патничкиот воз се сличил во северната провинција Бехаира.
На лице место, пристигнале спасувачи и 30 екипи за итни случаи.
Egypt-train-crashEgypt-train-crashegypt-train-crash
Извор:(Vijesti / SRNA)Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


five − = 3

%d bloggers like this: