indija kamion

Трагедија/ Индија: Камион со сватови слетал од мост, 30 загинати

Најмалку 30 лица загинале во западниот дел на Индија, кога камион полн со сватови слетал од мостот и паднал на височина од девет метри во длабок ров.India 703x422

Фотографиите снимени на местото на несреќата ги покажуваат телата околу превртениот камион, објави АП.

Официјалниот претставник на полицијата П. Л. Мал во државата Гуџарат, каде што се случила несреќата, за весникот “Индиски експрес” изјавил дека возачот заради замор ја изгубил контролата над камионот.

Во Индија, посиромашните луѓе често изнајмуваат камиони за превоз на сватови.

Извор:RSA
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


one × 1 =

%d bloggers like this: