kongres-sad

Трамп за смртна казна за дилерите со дрога

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека е неопходно да се разговара за смртната казна за дилерите на дрога.

Ова тој го изјавил во обраќањето на митингот во Пенсилванија за републиканскиот кандидат за Конгресот, објави Ројтерс.

“Треба да зборуваме за воведување на смртната казна за дилерите на дрога, бидејќи тие се одговорни за смртта на илјадници луѓе”, рекол американскиот претседател.

Во разговор во кој тој допре неколку теми, Трамп ја спомнал и неговата сопруга Мелани.

“Мислите дека нејзиниот живот е многу лесен? Не, не е лесен “, изјавил американскиот претседател кој се наоѓа под притисок заради скандал во кој е вмешана и порно актерка.

Извор:cdm
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


five × = 20

%d bloggers like this: