turcinki

Трагедија: Осум млади Турчинки загинаа во паѓање на авион, пред несреќата објавувале фотографии

Во паѓањето на турскиот приватен авион кој се урна денес на југозападот на Иран загинала ќерката на познатиот бизнисмен Хусеин  Басарана и нејзините седум пријателки, кои се враќале дома од моминска вечер.

Како пренесуваат турските медиуми, 28-годишната Мина Басаран со пријателките отпатувала за Дубаи во пресрет нс својата венчавка, која била планирана за април

Девојките вчера на социјалните мрежи објавувале фотографии на кои се среќни и насмеани, а на една фотографија Мина на влезот во авионот напишала:“Најдобар викенд“.

Покрај осумте девојки, во паѓањето на авионот загинале и три членови на екипажот.

Извор:Faktor
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


six − = 3

%d bloggers like this: