w1

Мохамед бин Зајед го посети Јеменскиот поет Фадл Махмуд Салех во болницата Бурџел

Неговото Височество Шеик Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, принцот од Абу Даби и заменик-врховен командант на вооружените сили на Обединетите Арапски Емирати, го посети Јеменскиот поет Фадл Махмуд Салех, кој добива медицински третман во болницата Бурџел во Абу Даби.

Шеикот Мохамед се увери во неговата здравствена состојба и му посака брзо закрепнување.

За возврат, Салех изрази благодарност за љубезната посета на шеикот Мохамед, изразувајќи благодарност за благородничките вредности и големите жртви што ги обезбеди ОАЕ за поддршка на Јеменците за враќање на легитимноста, безбедноста и стабилноста во Јемен.

Шеикот Мохамед беше придружуван од Мохамед Мубарак Ал Mazrouei, потпретседател на Судот на Кралскиот Принц; Д-р Мохамад Атеек Ал Фалахи, генерален секретар на Црвената полумесечина од Емирати, и голем број официјални претставници.

Извор:emirates247
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


six + 9 =

%d bloggers like this: