turcija nesreka

(Фото) Судар на камион и автобус, најмалку 13 загинати

Најмалку 13 лица загинале денеска кога автобус се запалил откако удрил во камион, пренесува IHA.

Агенцијата соопшти дека автобусот удрил во камион што стоеше на тротоарот на автопатот во провинцијата Корум.

Неколку луѓе биле повредени и пренесени во болница.

Нема информации за нивната состојба.

Faciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemişFaciayı kadın yolcu önlemiş

Извор:iha.com.tr
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


eight + 8 =

%d bloggers like this: