АНКАРА (АА) – Свечено поставен камен-темелникот на првата турска нуклеарна централа, кое беше следено од страна на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и рускиот претседател Владимир Путин, јавува Anadolu Agency (AA).

Откажи одговор

Ве молиме внесете го вашиот коментар
Ве молам ставете го вашето име