avtobus nesreca

(Фото/Видео) Автобус удрил во мост на Лонг Ајледн, десетина тинејџери повредени

Автобус со кој, по повод пролетниот пролетниот распуст, патувал повеќе десетина тинејџери, удрил во мост-надвожњак на Лонг Ајленд шестмина се тешко  повредени.

До несреќата, во која е полесно повредено 37 патници, дошло синоча после полноќ во местото Лејкву, во округот Насо, соопшти Њујоршката полицијата, пренесе агенцијата АП.

“Стакла имало на сите страни. Покривот од автобусот ги покрил седиштата “, изјавил шефот противпожарниот тим на Лејкву.

Во автобусот имало 38 ученици и пет возрасни придружници од неколку средни училишта во Лонг Ајленд, кои се враќале од меѓународниот аеродром Џон Кенеди.A bus that was carrying teenage passengers sits on the side of a highway after it hit an overpass on the Southern State Parkway in Lakeview, N.Y., Monday, April 9, 2018. The charter bus carrying teenagers returning from a spring break trip struck a b
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


+ seven = 14

%d bloggers like this: